XXXIII Niedziela zwykła – 18 listopada 2018

1. a) Dzisiaj II Światowy Dzień Ubogich, ogłoszony przez papieża Franciszka. To wydarzenie ma nas uczulić na ubogich, często ukrytych i nieznanych. Obok nas są obszary biedy ukrytej, ludzi bezradnych, zadłużonych czy samotnych. Jest to wydarzenie, które polega przede wszystkim na spotkaniu z drugim człowiekiem. Największą biedą dzisiejszego człowieka jest jego samotność, dlatego tak ważny jest wymiar przyjacielskiego spotkania. Nie chodzi tylko o to, by człowieka nakarmić, ale żeby stworzyć mu przestrzeń, w której sam w sobie się zbierze, by się podnieść.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – dzisiejsza składka przeznaczona na Dom Księży Emerytów “Emaus” w Korczynie.
c) Reczpol – dziś składka na świątynię.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek 19 XI bł. Salomei, we wtorek 20 XI Św. Rafała Kalinowskiego, we środę 21 XI Ofiarowanie NMP, w czwartek 22 XI Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność naszym organistom P. Markowi Laska i P. Wiktorii Bajda za służbę wspólnocie parafialnej. Będziemy polecać ich w naszych modlitwach.

3. a) W czwartek 22 XI w Krzywczy o godz. 9.00 Msza Św. na rozpoczęcie kadencji nowej Rady Gminy i urzędowania Pana Wójta. Będziemy modlili się o Boże błogosławieństwo w pracy i służbie dla naszej lokalnej społeczności.
b) W czwartek również kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 16.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii.
c) W czwartek w Krzywczy od godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez młodzież.

4. a) W sobotę 24 XI o godz. 15.30 w Krzywczy katecheza dla klas VI SP przygotowująca do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
b) Krzywcza, Reczpol – w sobotę Msza Św. wypominkowa i różaniec

5. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszych serc. Potrzeba nam świadomie powiedzieć: “TAK” Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.

6. Spotkania wspólnot: Krzywcza: wtorek kandydaci, piątek RAM
Reczpol – poniedziałek 14.45 kandydaci, poniedziałek po Mszy Św ministranci, środa RAM, czwartek DSM, schola Ruszelczyce – środa kandydaci, piątek młodzież.

7. Matce Najświętszej Królowej Polski polećmy naszą Ojczyznę: Pod Twoją obronę…