XXXI Niedziela zwykła – 4 listopada 2018

1. a) Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: Aby język serca i dialogu przeważał zawsze nad językiem oręża.
b) Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) W piątek 9 XI rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – pierwszej chrześcijańskiej świątyni. Wydarzenie to miało miejsce w Rzymie, 9 listopada 324 roku.
b) W sobotę 9 IX wspomnienie św. Leona Wielkiego – bardzo zabiegał o jedność Kościoła. Bronił Rzym przed najazdami barbarzyńców.
b) W niedzielę 11 XI Św. Marcina z Tours, który jako młody żołnierz oddał proszącemu biedakowi połowę swego płaszcza.

3. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 IX można zyskiwać odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych. W tym tygodniu codziennie modlimy się za zmarłych wypisanych w wypominkach.

4. W sobotę o 15.30 w Krzywczy katecheza dla III klas Gimnazjum przed Bierzmowaniem.

5. a) W niedzielę 11 XI obchody parafialne i gminne Narodowego Święta Niepodległości. Dla nas Polaków dzień wdzięczności za 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków. Polecać będziemy Bogu tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. O godz. 11.00 uroczysta Eucharystia z kazaniem, złożenie kwiatów pod pomnikiem, akademia w Zespole Szkół. Serdecznie zapraszamy. Na naszych domach zawieśmy biało–czerwone flagi.
b)Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – za tydzień taca na świątynię. Prosimy składać listy na plebanię. Reczpol – Prosimy składać listy na plebanię.

6. Spotkania wspólnot: Krzywcza: wtorek kandydaci i ministranci, środa Żywy Różaniec, w piątek RAM Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, czwartek schola, piątek RAM, sobota Żywy Różaniec
Ruszelczyce – piątek młodzież

7. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Jana Wolskiego, naszego parafianina ze Średniej: Wieczne odpoczywanie…