XXX Niedziela zwykła – 28 października 2018

1. Dzisiaj Rocznica Poświęcenia Własnej Świątyni, w której słuchamy Słowa Bożego i przyjmujemy sakramenty. Dzisiaj dziękujemy Bogu, że pozwolił wznieść ten Dom Boży, pamiętamy o fundatorach, ofiarodawcach, budowniczych. Dziękujemy wszystkim parafianom, że nie szczędzą środków i trudów w celu godnego utrzymania świątyni.

2. We środę 31 X zakończenie nabożeństw październikowych. Dziękujemy tym, którzy przychodzili do świątyni na wspólną modlitwę. Dzieci prosimy, by wyklejone plansze złożyły u swoich katechetów.

3. a) W czwartek 1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych. Z radością będziemy wspominać tych, którzy przebywszy trud ziemskiego życia cieszą się chwałą nieba. Weźmy udział przed południem w tej uroczystej Eucharystii dla dobra swojego i rodziny. Msze Św. jak w każdą niedzielę: Krzywcza 8.00, 11.00; Reczpol 8.00, 11.00, Ruszelczyce 9.30, Średnia 9.30. Natomiast Msza święta w intencji wszystkich wiernych zmarłych parafian w świątyni w Krzywczy o godz. 14.00. Można po raz drugi w ciągu dnia przyjąć Komunię Świętą.
b) W I czwartek spowiedź 30 min przed Mszą Św.

4. a) W piątek 2 XI Dzień Zaduszny – dzień naszej pamięci i modlitwy w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu szczególnie tych, którzy znajdują się w czyśćcu i czekają na oglądanie Boga twarzą w twarz. Wspomagajmy naszych zmarłych ofiarą Mszy Św., komunią św., modlitwą, cierpieniem, dobrymi uczynkami. Do 8 XI można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki: wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź, komunia św. modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca Św. Na bocznych ołtarzach są karteczki, na których można wypisać naszych zmarłych za których będziemy modlili się w listopadzie. Codziennie do 8 XI, a także w soboty będziemy modlili się na różańcu za zmarłych wypisanych w wypominkach. Msze Św.: Krzywcza 8.00 z procesją na cmentarz, 17.00; Reczpol 15.00 z procesją na cmentarz, Ruszelczyce 18.00, Średnia 15.30 z procesją na cmentarz.
b) W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź o 7.30, po południu od 15.30
Reczpol – spowiedź od 14.00
Ruszelczyce – spowiedź od 17.00
Średnia – spowiedź od 15.00
c) Krzywcza – odwiedziny chorych od 10.00, Reczpol, Ruszelczyce – odwiedziny chorych od godz. 9.00

5. a) Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce: W sobotę Msza Św. o Niepokalanym Sercu NMP i różaniec.
b) W sobotę w Krzywczy o 15.30 spotkanie dla uczniów klas VI przed bierzmowaniem.

6. Za tydzień 4 XI pierwsza niedziela listopada. Niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych.

7. Spotkania wspólnot: Krzywcza – wtorek zbiórka dla kandydatów i ministrantów
Reczpol – wtorek o 15.00 RAM, środa zbiórka kandydatów i ministrantów
Ruszelczyce – środa – zbiórka dla kandydatów

8. Reczpol – Msze Św. od jutra o 16.00

9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Bronisława Kurasza, parafianina z Ruszelczyc: Wieczne odpoczywanie…