1. a) Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. “Pełni ducha i posłani” – to tytuł niedzieli i tygodnia misyjnego. Tegoroczne orędzie papież Franciszek skierował przede wszystkim do ludzi młodych, aby nieśli Ewangelię całemu światu, zachęcając: „Nigdy nie myśl, że nie masz nic do dania lub że nikomu nie jesteś potrzebny. Wielu ludzi ciebie potrzebuje, pomyśl o tym. Niech każdy pomyśli w swym sercu: «wielu ludzi mnie potrzebuje»”. W tym tygodniu w sposób szczególny w modlitwie różańcowej wspominać będziemy dzieło misyjne Kościoła. Wspierajmy misje: codziennym udziałem we Mszy Świętej i modlitwie różańcowej. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych: budowy i remonty kościołów, kaplic, szpitali.
b) Dziś po sumie w Krzywczy pierwsza przymiarka strojów komunijnych. Prosimy o przyjazd.
c) Reczpol – dzisiejsza taca przeznaczona na świątynię.

2. Jutro 22 X wspomnienie Św. Jana Pawła II. Uroczystość odpustowa w Reczpolu. O 10.30 różaniec, suma odpustowa o godz. 11.00 z kazaniem, które wygłosi ks. Andrzej Migrała z Turki na Ukrainie. Podczas składki wesprzyjmy finansowo prace, które trwają w parafii kaznodziei. Po Mszy Św. nowenna za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II, procesja wokół świątyni, błogosławieństwo. Reczpol – Zachęcamy by przystąpić do sakramentu pokuty, by skorzystać z łaski odpustu. Spowiedź od 10.30, po południu od 16.30. Prosimy mężczyzn o podjęcie na procesję chorągwi i baldachimu, panie zaś o podjęcie obrazów. Msza Św. popołudniowa o 17.00.

3. W środę 24 X wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego. Modlimy się w naszej archidiecezji o jego kanonizację.

4. W czwartek w Krzywczy od 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez RAM.

5. W najbliższą niedzielę 28 X w naszych kościołach będziemy obchodzić rocznicę ich poświęcenia. Za tydzień w nocy z soboty 27 X na niedzielę 28 X zmiana czasu z letniego na zimowy. Z godziny 3.00 na 2.00. Cofamy zegarki o godzinę i śpimy dłużej!

6. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Św. O. Pio napisał: “Odmawiajcie zawsze Jej różaniec i czyńcie dobro. Dzięki tej modlitwie szatan ustanie i będzie pokonany, i to zawsze. Jest to modlitwa do Tej, która odnosi triumf nad wszystkim i nad wszystkimi”. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach w poszczególnych świątyniach: Krzywcza 18.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. W niedzielę różaniec jest odmawiany: Krzywcza 15.30, Reczpol 10.30, Ruszelczyce 9.00, Średnia 9.00.

7. Krzywcza – bardzo dziękujemy parafianom z Woli Krzywieckiej za wczorajsze prace przy plebanii. Bóg zapłać!

8. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – poniedziałek zbiórka kandydatów, środa o 16.00 dzieci
Reczpol – czwartek po Mszy – schola, piątek, o 15:00 – RAM – spotkanie w Kościele
Ruszelczyce – środa zbiórka kandydatów, piątek młodzież

9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Bronisława Kozłowskiego, naszego parafianina z Kupnej: Wieczne odpoczywanie….

Kategorie: Ogłoszenia