XXVIII Niedziela zwykła – 14 października 2018

1. a) Dziś obchodzimy “Dzień Papieski” pod hasłem: “Promieniowanie ojcostwa“. Dziś w całej Polsce zbiórka do puszek na młodzież Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga duchowo i materialnie ponad dwu tysiącom młodych, zdolnych ludzi pochodzących z małych miejscowości.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia: dziś składka na świątynię.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek 15 X Św. Teresę od Jezusa, we wtorek 16 X Św. Jadwigę Śląską, we środę 17 X Św. Ignacego Antiocheńskiego, w czwartek 18 X św. Łukasza Ewangelistę. Modlimy się w intencji pracowników służby zdrowia; w piątek 19 X bł. ks. Jerzego Popiełuszkę. Módlmy się o rychłą kanonizację męczennika za wiarę, który mówił: “Tylko ten może zwyciężyć zło, kto sam jest bogaty w dobro“; w sobotę 20 X Św. Jana Kantego, odpust w Tarnawce.

3. W poniedziałek w Krzywczy o godz. 10.00 Msza Św. w intencji nauczycieli i pracowników szkoły. Serdecznie zapraszamy rodziców, emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek 16 X 40 rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Metropolita krakowski stał się 262. następcą św. Piotra. Ostatnia notatka w prowadzonej przez metropolitę krakowskiego ‘Księdze czynności biskupich’, przesłanej później do Krakowa, brzmi: „Około godz. 17.15 – Jan Paweł II”. Zapraszamy parafian w tym dniu na Eucharystię, by dziękować za tak ważny pontyfikat polskiego papieża i polecać w modlitwie różańcowej Kościół święty, papieża Franciszka i naszą Ojczyznę.

5. a) W sobotę 20 X pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Przemyśla. W programie Msza Św. w intencji nowych powołań, spotkanie z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego. Zapisy u x. Proboszcza.
b) W sobotę w Krzywczy o 16.30 spotkanie dla klas II Gimnazjum przed Bierzmowaniem.

6. a) W najbliższą niedzielę 21 X w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona jest na dzieło ewangelizacji w świecie.
b) Za tydzień w Krzywczy po sumie pierwsza przymiarka strojów komunijnych. Zaliczka na strój 50 zł. Będzie obecna także pani kwiaciarka, prosimy o przyjazd.
c) W następną niedzielę 21 X pierwsza tura wyborów samorządowych. Przede wszystkim udział w wyborach to nasze moralne zobowiązanie. Jeśli chcemy, by w naszych „małych Ojczyznach” dobrze się działo wybierajmy ludzi prawych, oddanych, nie dbających o interesy własne czy polityczne. Przychodźmy na spotkania z kandydatami, poznawajmy program, dyskutujmy w przyjaznej atmosferze.

7. Składamy podziękowanie za wpłaty dokonane we wrześniu na modernizację plebanii: Chyrzyna 140 zł, Krzywcza 460 zł (brak listy nr. 5, listy 1, 2 nie zostały wzięte), Reczpol 880 zł, Ruszelczyce 630 zł, Średnia 320 zł, Wola Krzywiecka 700 zł (brak listy nr 9). Razem złożyliśmy we wrześniu 3.130 zł. Bóg zapłać! Prosimy o zabranie ze sobą list na miesiąc październik.

8. Spotkania wspólnot: Krzywcza – środa 16.00 dzieci, czwartek zbiórka kandydatów Reczpol – czwartek, o godz. 15:00 – RAM – spotkanie w szkole, czwartek, po Mszy – zbiórka ministrantów, piątek po Mszy – zbiórka kandydatów na ministrantów
Ruszelczyce – czwartek Żywy Różaniec, piątek młodzież

9. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Kard. Stefan Wyszyński mówił: „Różaniec jest modlitwą maluczkich i pokornych. Popatrzcie na te zbielałe wargi staruszek i na drżące palce dziadków waszych; dla nich najpiękniejszą księgą mądrości jest Różaniec, tylko w nim czytać umieją”. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach w poszczególnych świątyniach: Krzywcza 17.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. W niedzielę różaniec jest odmawiany: Krzywcza 15.30, Reczpol 10.30, Ruszelczyce 9.00, Średnia 9.00.

10. Matce Najświętszej polećmy katechetów, nauczycieli, wychowawców w dniu ich święta: „Pod Twoją obronę…”