XXVII Niedziela zwykła – 7 października 2018

1. a) Dziś pierwsza niedziela października. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: „Aby osoby konsekrowane rozbudziły swój zapał misyjny i były obecne wśród ubogich, zepchniętych na margines i tych, którzy nie mają głosu.
b) Światowy Ruch Katolików na Rzecz Środowiska i Caritas Polska organizują dziś pierwszą Niedzielę Świętego Franciszka, pod hasłem: „Przebudzenie ekologiczne”. Ten dzień ma nam zwrócić uwagę na ogromny problem marnowania żywności.
c) Dzisiaj dzieci z klas III Szkoły Podstawowej otrzymują poświęcone różańce. Polecajmy ich opiece Królowej Różańca w przygotowaniu do I Komunii Świętej.
d) Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Papież Franciszek powiedział: “Różaniec jest modlitwą zawsze towarzyszącą memu życiu, jest też modlitwą ludzi prostych i świętych. Jest modlitwą mojego serca”. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach w poszczególnych świątyniach: Krzywcza 17.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. W niedzielę różaniec będzie odmawiany: Krzywcza 15.30, Reczpol 10.30, Ruszelczyce 9.00, Średnia 9.00.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek 9 X bł. Wincentego Kadłubka, we czwartek 11 X Św. Jana XXIII, w piątek 12 X bł. Jana Beyzyma, w sobotę 13 X bł. Honorata Koźmińskiego.

4. Ruszelczyce – w sobotę 13 X ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. O 17.50 rozważanie fatimskie, o 18.00 Eucharystia z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z figura wokół świątyni. Serdecznie zapraszamy, prosimy przynieść świece.

5. W sobotę 13 X o godz. 15.30 w Krzywczy katecheza dla klas III Gimnazjum przed Bierzmowaniem.

6. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – środa Żywy Różaniec, czwartek 16.00 dzieci
Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, środa RAM, czwartek schola

7. a) W najbliższą niedzielę 14 X przeżywać będziemy w Kościele w Polsce XVIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na młodzież Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia“. Wyjazd młodzieży do Przemyśla na rozpoczęcie pracy formacyjnej: Ruszelczyce 9.00, Krzywcza 9.05, Reczpol 9.10 Zapisy w zakrystii do czwartku.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Najbliższa niedziela to II niedziela miesiąca. Składka na świątynię. Prosimy o składanie list z miesiąca września na plebanię.
Reczpol – Prosimy o składanie list z września na plebanię.

8. Sakramentalny wiązek małżeński zamierzają zawrzeć: Daniel Hamryszczak, zam. Przemyśl, Par. Św. Brata Alberta i Magdalena Kolano, zam. Krzywcza, Par. Narodzenia NMP w Krzywczy. Zapowiedź I.

9. Bardzo dziękujemy parafianom za wczorajsze prace przy plebanii. W najbliższą sobotę na godz.8.00 prosimy do pracy przy czyszczeniu kostki i segregowaniu desek parafian z Woli Krzywieckiej: Fudali Marek, Kwaśny Kazimierz, Draganik Józef, Draganik Stanisław, Wajda Tadeusz, Martyn Leszek, Tomaszewski Bogusław, Pająk Mieczysław, Szpytman Marian, Perduta Jan, Kwaśny Stanisław.

10. Módlmy się w intencji młodzieży. W Rzymie odbywa się XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania“. Prośmy o owocne obrady. Pod Twoją obronę…