XXIV Niedziela zwykła – 16 września 2018

1.a) Dziś 52 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który będzie przebiegał pod hasłem „Prawda was wyzwoli. Fake news a dziennikarstwo pokoju”. Fake newsy służą sprawie rozbicia człowieka, rozbicia relacji międzyludzkich, a dziennikarstwo powinno być służbą pokoju poprzez prawdę. Pokój jest darem prawdy. Kościół chce pochylić się nad przyczynami, logiką i konsekwencjami dezinformacji w mediach oraz wesprzeć działania na rzecz profesjonalnego dziennikarstwa, które szuka prawdy, a więc dziennikarstwa pokoju, które promuje porozumienie między ludźmi. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Zachęcamy do słuchania Radia Maryja, Radia Fara, oglądania telewizji Trwam, zaprenumerowania tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Źródła. Dzisiejsza taca przeznaczona na Radio Diecezjalne Fara.
b) Reczpol – dziś składka na świątynię.

2. a) We wtorek 18 IX święto Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na Msze Święte: Średnia 17.00, Reczpol 17.00, Krzywcza 18.00, Ruszelczyce 19.00.
b) We wtorek w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Firma, która zajmuje się zbiórką przychody przeznacza na zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Do godz. 8.00 prosimy sprzęty wynieść do drogi, zostaną one przewiezione na parking pod plebanią.

3. W piątek 21 IX święto Św. Mateusza Apostoła.

4. a) W sobotę 22 IX dzień skupienia Straży Honorowej NSPJ w Łańcucie. Straż Honorowa skupia ludzi pragnących odpowiedzieć na skargę Jezusa w Ogrójcu: „Czy nie mogliście czuwać jednej godziny ze Mną?” i którzy starają się swoim wynagrodzeniem i miłością pocieszać Jezusowe Serce. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła w Reczpolu. Koszt 20 zł. Zgłoszenia do czwartku.
b) W sobotę 22 IX kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 17.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii.
b) W sobotę o 16.30 w Krzywczy katecheza dla klas VII i VIII przed Bierzmowaniem.

5. W sobotę 29 IX Pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Pacławskiej. Hasło Pielgrzymki: „Gdzie Ty jesteś, Maryjo, zstępuje Duch Święty; gdzie Ty jesteś, niebo staje się…” Zachęcamy do wyjazdu i wpisywania się braci i siostry w zakrystii. Koszt wyjazdu 20 zł.

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzegorz Kuźma, zam. w Buszkowicach, par. MB Królowej w Buszkowicach i Anna Żywczak, zam. Średnia, Par. Narodzenia NMP w Krzywczy. Zapowiedź I.

7. Spotkania wspólnot: Krzywcza – środa Żywy Różaniec, czwartek kandydaci, piątek RAM Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, środa kandydaci, czwartek ministranci, piątek młodzież Ruszelczyce – środa kandydaci na ministrantów, piątek młodzież.

8. Dziękujemy za wpłaty dokonane w sierpniu na plebanię: Chyrzyna 160 zł, Krzywcza 1.550 zł, Reczpol 1.960 zł, Ruszelczyce 1.230 zł, Średnia 220zł, Wola Krzywiecka 790 zł (brak listy nr. 7). Razem zebraliśmy 5.920 zł. Bóg zapłać! Plebania poświęcona, ale jeszcze nie rozliczona. Potrzeby są wielkie. Składki na plebanię będą zbierane do końca roku. Bardzo prosimy tych parafian, którzy nie wpłacali o uzupełnienie.

9. Pod opiekę Matki Najświętszej polecajmy dziennikarzy tworzących media katolickie: Pod Twoją obronę…