XXIII Niedziela zwykła – 9 września 2018

1. a) Rozpoczął się Tydzień Wychowania pod hasłem: „W poszukiwaniu drogi”. W liście Księży Biskupów na dzisiaj czytamy: „Rozeznawanie powołania nie opiera się na prostych podpowiedziach przychodzących z zewnątrz. Chodzi w nim raczej o ustawienie wewnętrznej busoli, która umożliwi w każdej życiowej sytuacji odkrycie najlepszej z dróg.”.
b) Dziś w naszej parafii uroczystość odpustowa. Msza Św. z udziałem ks. abpa Józefa Michalika o godz.11.00 połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania i poświęceniem remontowanej plebanii.
c) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Dziś druga niedziela miesiąca. Zbierana taca jest na świątynię.

2. W poniedziałek 10 IX o godz. 16.00 zebranie rodziców w Zespole Szkół.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: We środę 12 IX wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi, w czwartek 13 IX Św. Jana Chryzostoma, w piątek 14 IX święto Podwyższenia Krzyża Świętego, odpust w Drohobyczce, w sobotę 15 IX wspomnienie MB Bolesnej.

4. W czwartek 13 XI Święto Szkoły. O godz. 8.30 w świątyni Eucharystia. Będziemy polecać poległych w Krzywczy żołnierzy 11 Karpackiej Dywizji Piechoty, a także modlić się za społeczność szkolną. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do licznego uczestnictwa.

5. Ruszelczyce – we czwartek 13 IX Nabożeństwo fatimskie. O godz. 18.50 rozważanie fatimskie, o 19.00 Eucharystia z kazaniem, wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, procesja z figura Pani fatimskiej wokół świątyni. Przynieśmy świece. Serdecznie zapraszamy.

6. a) W sobotę 15 IX o godz. 18.00 w Krzywczy Eucharystia i spotkanie przed Bierzmowaniem dla uczniów klas VI i rodziców. Złożenie deklaracji w przygotowaniu do bierzmowania.
b) W sobotę spotkanie w Krzywczy dla członków RAM. Zapraszamy młodzież z klasy VII.

7. Reczpol – za tydzień składka na świątynię.

8. Krzywcza – Bóg zapłać za wczorajszą parafianom z Woli Krzywieckiej pracę przy porządkowaniu obejścia plebanii.

9. Polećmy opiece Matki Bożej naszą Parafię: Pod Twoją obronę…