XXII Niedziela zwykła – 2 września 2018

1. a) Dzisiaj pierwsza niedziela września. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: Aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie.
b) Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Zachęcamy również do modlitwy w intencji alumnów, Księży profesorów i Wychowawców rozpoczynających w tym miesiącu nowy rok studiów.
c) Dziś w Krzywczy o 19.00 w świetlicy spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Komitetu Remontu Plebanii.

2. a) W poniedziałek 3 IX początek nowego roku szkolnego 2018-2019. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Msze Świętą: Krzywcza 8.15, Reczpol 8.00, Ruszelczyce 8.00. Prosimy, by dzieci z klasy I SP przyniosły plecak, elementarz, katechizm i przybory szkolne do poświęcenia. Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania ze spowiedzi z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w tym tygodniu.
b) Ruszelczyce – Składamy serdeczne podziękowanie P. Beacie Jarema-Laska za wieloletnią pracę katechetyczną i wychowawczą w Szkole Podstawowej w Ruszelczycach. Dziękujemy za pomoc w prowadzeniu w nabożeństwach, przygotowanie uroczystości I Komunii Świętej, pielgrzymkach dzieci komunijnych. Bóg zapłać! Niech Pani Fatimska ma w opiece w nowej szkole.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) w poniedziałek 3 IX Św. Grzegorza Wielkiego, dał początek chorałowi gregoriańskiemu, odnowił obrządek rzymski, od niego pochodzą Msze Św. gregoriańskie za zmarłych.
b) We środę 5 IX Św. Matkę Teresę z Kalkuty. Matka najuboższych i najbardziej potrzebujących na całym świecie.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca.
a) W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta przed I piątkiem:
Krzywcza – adoracja i spowiedź od 17.00, o 18.00 Msza Św.
Reczpol – adoracja i spowiedź od 16.00, o 17.00 Msza Św.
Ruszelczyce – adoracja i spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00
Prosimy o przyjście zwłaszcza dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
b) W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź o 6.30, Msza Św. o 7.00, po południu od 17.00, o 18.00 Msza Św. Reczpol – spowiedź od 16.00, Msza Św. o 17.00. Podczas popołudniowej Mszy Św. nastąpi obrzęd przyjęcia kandydatów do grona członków Straży Honorowej NSPJ. Spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy Św.
Ruszelczyce – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00
Średnia – spowiedź o 16.30, Msza Św. o 17.00
Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00

5. W sobotę 8 IX święto Narodzenia NMP. Nasz odpust parafialny przenosimy na niedzielę, ze względu na obecność Księdza Biskupa. Stąd w sobotę nie będzie Mszy Św. o 8.00 i 11.00, a jedynie o 18.00. Po próbie dla bierzmowanych adoracja Najświętszego Sakramentu, o 20.30 Różaniec, o 21.00 Apel Jasnogórski.

6. Uroczysta suma odpustowa z udzieleniem sakramentu bierzmowania w Krzywczy w niedzielę o godz. 11.00 pod przewodnictwem J.E. ks. abpa Józefa Michalika. Kandydatów do bierzmowania, rodziców, świadków prosimy by przyjechali już na 10.30. Przygotowanie duchowe kandydatów do bierzmowania – czwartek, piątek, sobota o godz. 18.00. Spowiedź dla kandydatów, rodziców, świadków w dni poprzedzające uroczystość. Po Eucharystii poświęcenie remontowanej plebanii. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału parafian ze wszystkich wiosek i skorzystania z łask odpustu. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych. Prosimy dziewczęta o niesienie obrazu MB Częstochowskiej, figury MB Fatimskiej, panie w strojach regionalnych o niesienie wieńców żniwnych zaś mężczyzn o podjęcie baldachimu i chorągwi. Zapraszamy strażaków ze sztandarem. W uroczystość Narodzenia NMP poświęcenie ziarna siewnego. W ten dzień Msze Święte odprawiamy w porządku niedzielnym.

7. Za tydzień rozpoczniemy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego.
Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Najbliższa niedziela to II niedziela miesiąca. Zbierana taca jest na świątynię. Prosimy o składanie list z sierpnia na modernizację plebanii.
Reczpol – prosimy składać listy na plebanię z sierpnia.

8. Zwracamy się do rodziców o dołożenie starań, by uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechizacji od początku roku szkolnego było autentyczne i systematyczne. Każdy uczeń powinien zakupić katechizm. Wzrost wiary i kształtowanie wrażliwości moralnej dokonują się przez słuchanie Słowa Bożego, udział w katechezie i regularne przystępowanie do sakramentów świętych.
a) Prosimy o dopilnowanie spowiedzi i Komunię Św. w I piątki miesiąca przez dzieci i młodzież
b) Okres szkoły podstawowej i gimnazjalnej, to czas przygotowania to sakramentu bierzmowania, czyli dojrzałości chrześcijańskiej. Dzieci i Młodzież prosimy również o regularne, comiesięczne przystępowanie do spowiedzi świętej, udział w Eucharystii I piątku miesiąca oraz katechezie parafialnej.
c) Zachęcamy ludzi młodych z gimnazjum, szkoły średniej do uczestniczenia w działalności wspólnot istniejących na parafii: KSM, RAM, Ruchu Światło–Życie. Spotkania odbywają się w piątki po Mszy Św.

9. Reczpol – od jutra Msze Św. o 17.00

10. Sprzątanie świątyni: rodzice kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek po Mszy Św. rodzice młodzieży z Krzywczy i Woli Krzywieckiej.

11. Bardzo dziękujemy parafianom za prace w tym tygodniu przy plebanii. W sobotę 8 IX przy porządkowaniu obejścia plebanii prosimy parafian z Woli Krzywieckiej: Dudziński Stanisław, Dudycz Tadeusz, Pawłowski Zygmunt, Dyl Józef, Dudzik Grzegorz, Cielecki Andrzej, Rogosz Henryk, Wanat Jan, Wanat Krzysztof, Sobol Janusz, Binko Jan, Majewski Mariusz, Draganik Jan, Draganik Dariusz, Krzywiński Bogusław, Sup Bogdan, Grządziel Józef, Sus Łukasz, Tenus Tadeusz. Do sprzątania plebanii i mycia okien na parterze prosimy panie: Łuc Monika, Telega Zofia, Gurba Czesława, Daraż Elżbieta.

12. Matce Najświętszej polećmy dzieci i młodzież przed początkiem nowego roku szkolnego: Pod Twoją obronę…