1. a) Dzisiaj Dożynki Diecezjalne w Jarosławiu. O godz. 12.30 Uroczysta Eucharystia dziękczynna za zebrane plony, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski. Z naszej parafii pojechała delegacja z wieńcem z Reczpola.
b) Dzisiaj także suma odpustowa o 11.00 w Jodłówce. Zachęcamy do pielgrzymowania z rodziną, modlitwy przed cudownym wizerunkiem Matki Bożej, zaczerpnięcia wody przy źródełku.
c) Dziś po sumie w Krzywczy spotkanie dla młodzieży przystępującej 9 IX do bierzmowania i ich rodziców.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 27 VIII Św. Moniki: „Wielka jest siła miłości matki” – ta święta wymodliła nawrócenie swego syna i męża, we wtorek 28 VIII wspomnienie Św. Augustyna. Znane są jego słowa, zawierające syntezę życia: “Stworzyłeś nas jako skierowanych ku Tobie. I niespokojne jest serce nasze, dopóki w Tobie nie spocznie“, We środę 29 VIII wspomnienie Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. Jan swoim życiem mówił: „Prawdziwe zbawienie przychodzi jedynie w osobie Jezusa Chrystusa.”

3. W sobotę nabożeństwo fatimskie w Krzywczy. O godz. 17.50 rozważanie fatimskie, o 18.00 Msza święta z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Zachęcamy do udziału zwłaszcza rodziny, by polecać Matce Najświętszej dzieci i młodzież na początku roku szkolnego i formacyjnego.

4. W przyszłą niedzielę pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. Krzywcza, Średnia – a) Bardzo dziękujemy za wczorajsze prace przy plebanii mieszkańcom Krzywczy – Osiedla. Do prac przy porządkowaniu obejścia wokół plebanii w sobotę 1 IX na godzinę 8.00 prosimy parafian z Woli Krzywieckiej: Pawłowski Ryszard, Pawłowski Arkadiusz, Pawłowski Lucjan, Szmyd Piotr, Kwaśny Adam, Wolski Sebastian, Łoziński Andrzej, Szymański Czesław, Kurpyta Kazimierz, Rogosz Władysław, Tomaszewski Stanisław, Borowy Andrzej, Borowy Wiesław, Jamroz Kazimierz, Horbowy Jerzy.
b) Krzywcza, Średnia – Paniom z Woli Krzywieckiej i Średniej dziękujemy za wczorajsze mycie okien na piętrze. Prosimy o przyjście w sobotę do sprzątania parteru i mycia okien: Hop Małgorzata, Kwaśna Krystyna, Hołowiecka Janina, Bielańska Beata, Żak Krystyna, Horbowy Zofia.
c) W tym tygodniu prosimy parafian chętnych do pomocy w zawieszeniu karniszy i żyrandoli, porządkowaniu obejścia. Można przychodzić codziennie od godz. 8.00 do 17.00.

6. Zgodnie z decyzją Księdza Arcybiskupa w naszej parafii nastąpiła zmiana księdza wikariusza. Serdecznie dziękujemy ks. dr Janowi Roguli za 5 letnią gorliwą posługę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za dar Słowa Bożego, szafowanie sakramentów świętych, opiekę nad wspólnotami, zwłaszcza ministrantami i młodzieżą. Dziękujemy za postawę kapłańską, życzliwość i bliskość. Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz błogosławi, a Matka Najświętsza obdarza łaskami na probostwie. Szczęść Boże! Witamy w parafii ks. Pawła Starostkę, pochodzącego z Przemyśla. Ks. Paweł ma 5 lat kapłaństwa i będzie katechetą w Reczpolu. Szczęść Boże w pracy na niwie naszej parafii.

7. Maryi, Królowej Polski polećmy rodaków poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia