XX Niedziela zwykła – 19 sierpnia 2018

1. a) Dziś w Reczpolu Parafialne i Gminne dożynki. O godz. 15.00 w świątyni dziękczynna Eucharystia, poświęcenie wieńców, przemarsz na boisko obok szkoły. Tam obrzęd dożynkowy, przemówienia, występy. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału. Wieńce po dożynkach prosimy zostawić w świątyni.
b) Reczpol – dzisiaj składka na świątynię.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 20 VIII Św. Bernarda z Clairvaux, opata, we wtorek 21 VIII Św. Piusa X, papieża, w środę 22 VIII MB Królowej, w piątek 24 VIII Św. Bartłomieja Apostoła.

3. We środę 22 VIII kolejny dzień nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Msza Św. w Reczpolu o godz. 19.00 z kazaniem, odczytaniem próśb, podziękowań i ucałowaniem relikwii.

4. a) W następną niedzielę 26 VIII Uroczystość NMP Częstochowskiej. Przez wieki Jasnogórska Pani dla jednych byłą Królową, dla innych Opiekunką Sierot, Dobrą Matuchną czy Pocieszycielką. A Kim jest dla nas? Odpowiedzmy sobie.
b) Również w przyszłą niedzielę Diecezjalne dziękczynienie za plony – Dożynki Diecezjalne w Jarosławiu. O godz.10.30 przed Kolegiatą przyjmowanie delegacji z wieńcami i chlebem, o godz.12.00 program artystyczny, o 12.30 Uroczysta Eucharystia dziękczynna za zebrane plony, którą odprawi i Słowo Boże wygłosi J.E. Ks. Abp Adam Szal, Metropolita Przemyski.
c) Za tydzień, w ostatnią niedzielę sierpnia odpust ku czci Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. O godz. 11.00 suma odpustowa. Zachęcamy do pielgrzymowania.
d) Za tydzień po sumie w Krzywczy spotkanie dla młodzieży przystępującej 9 IX do bierzmowania i ich rodziców.

5. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Kamil Świdziński, zam. Kraków i Agnieszka Iwasieczko, zam. Kraków. Zapowiedź II.
b) Bartłomiej Jezierski, zam. Gryfów Śląski i Katarzyna Iwasieczko, zam. Reczpol. Zapowiedź II.

6. a) Bardzo dziękujemy za wczorajsza prace przy plebanii mieszkańcom Krzywczy – Osiedla. Do prac przy porządkowaniu obejścia wokół plebanii w sobotę 25 VIII na godzinę 8.00 prosimy parafian również z Krzywczy Osiedla: Kurasz Eugeniusz, Iwanicki Wojciech, Sobol Wojciech, Wąsowicz Piotr, Senczyszyn Tomasz, Prawecki Walerian, Sobol Wacław, Ziemiański Łukasz, Banat Eugeniusz Kolano Piotr, Hołowiecki Wacław, Kowal Władysław, Stodolak Janusz, Jaszczak Mariusz, Pająk Janusz, Sapa Andrzej
b) Panie prosimy o przyjście w sobotę do sprzątanie piętra i mycia okien.
c) W tym tygodniu prosimy parafian chętnych do pomocy w instalowaniu armatury łazienkowej i składaniu mebli. Można przychodzić codziennie od godz. 8.00 do 17.00.

7. Matce Najświętszej polećmy rolników, dziękujących na dożynkach za tegoroczne urodzaje: Pod Twoją obronę…