1. Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia: dziś składka na świątynię. Ofiarodawcom składamy Bóg zapłać!

2. a) Jutro 13 VIII pielgrzymka autokarowa na Kalwarię. Wyjazd spod świątyń: Ruszelczyce 4.25, Krzywcza 4.30, Reczpol 4.35. Ograniczona liczba miejsc: 55 osób. Koszt 20 zł. Wspólne dróżki prowadzone przez Franciszkanów wychodzą o godz. 7.00. Powrót po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 na galerii.
b) Krzywcza, Ruszelczyce: W poniedziałek 13 VIII nabożeństwo fatimskie w Ruszelczycach. Program: o 18.50 rozważanie fatimskie, o 19.00 Msza święta z kazaniem, różaniec, procesja wokół świątyni z figurą Pani Fatimskiej. Zapraszamy serdecznie parafian.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek 14 VIII Św. Maksymiliana Marii Kolbego, męczennika z Auschwitz, w piątek 17 VIII Św. Jacka, kapłana.

4. We środę 15 VIII Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte w tym dniu celebrować będziemy w porządku niedzielnym. Po każdej Mszy świętej będziemy święcić wieńce, kwiaty, owoce i zioła.

5. a) W niedzielę 19 VIII w Reczpolu Parafialne i Gminne dożynki. O godz. 15.00 w świątyni dziękczynna Eucharystia, poświęcenie wieńców, przemarsz na boisko obok szkoły. Tam obrzęd dożynkowy, przemówienia, występy. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału.
b) Reczpol – za tydzień składka na świątynię.

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Kamil Świdziński, zam. Kraków i Agnieszka Iwasieczko, zam. Kraków. Zapowiedź I.
b) Bartłomiej Jezierski, zam. Gryfów Śląski i Katarzyna Iwasieczko, zam. Reczpol. Zapowiedź I.

7. Dziękujemy parafianom za wpłaty z lipca na remont plebanii: Chyrzyna 140 zł, Krzywcza 2.170 zł, Reczpol 2.090, Ruszelczyce 850 zł, Średnia 60 zł, Wola Krzywiecka 2.070 (brak listy nr 7). Razem wpłynęło 7.380 zł. Bóg zapłać! Prosimy zabrać listy na sierpień.

8. a) Do prac przy porządkowaniu obejścia wokół plebanii w sobotę 18 VIII na godzinę 8.00 prosimy parafian z Krzywczy: Wanat Piotr, Fedyk Wiesław, Kwaśny Zenon, Bal Łukasz, Król Daniel, Pakuła Marek, Fudali Tomasz, Gąska Krzysztof, Sobol Józef, Krzywiński Adam, Kuźbida Tadeusz, Brzozowski Jacek. Będą potrzebne ciągniki.
b) W tym tygodniu prosimy parafian chętnych do pomocy w instalowaniu armatury łazienkowej i składaniu mebli. Można przychodzić codziennie z wyjątkiem środy 15.VIII od godz. 8.00 do 17.00.

9. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłą Zuzannę Sapę, parafiankę z Ruszelczyc. Pogrzeb we wtorek o 15.00 w Krzywczy. Wieczne odpoczywanie…

Kategorie: Ogłoszenia