1. W środę rozpoczyna się sierpień. Ma on dla nas szczególne znaczenie tak w płaszczyźnie religijnej, jak i historycznej. W tym miesiącu do różnych sanktuariów maryjnych zdążają pielgrzymi. Jest to też miesiąc trzeźwości, stąd zachęta podjęcia abstynencji w tym miesiącu i podpisania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, jako daru dla innych.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek 31 VII Św. Ignacego Loyolę, we środę 1 VIII Św. Alfonsa Marię Liguoriego, w sobotę 4 VIII św. Jana Vianeya, patrona kapłanów, zwłaszcza proboszczów. Prosimy o modlitwę.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek – spowiedź święta przed I piątkiem – Krzywcza 17.00, Reczpol 18.00, Ruszelczyce 18.00
W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź o 6.30, Msza Św. o 7.00, po południu od 17.00, o 18.00 Msza Św. Reczpol – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00
Ruszelczyce – spowiedź od 18.00, Msza Św. o 19.00
Średnia – spowiedź o 16.30, Msza Św. o 17.00
Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00

4. a) W sobotę 4 VIII w Krzywczy nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.50 rozważanie fatimskie, o 18.00 Eucharystia z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z figurą po rynku, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Prosimy przystroić figurę świeżymi kwiatami, przynieść świece. Zapraszamy parafian do licznego udziału.
b) W sobotę o godz. 9.00 w Krzywczy egzamin poprawkowy dla uczniów klasy II Gimnazjum przygotowujących się do bierzmowania.

5. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. Zmiana tajemnic różańcowych. Taca z przyszłej niedzieli przeznaczona na potrzeby diecezji.

6. Prosimy o wpisywanie się w zakrystii na pielgrzymkę autokarową w dniu 13 VIII (poniedziałek) na Kalwarię Pacławską z racji Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego. Koszt 20 zł.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Radosław Kurasz, zam. Par. Krzywcza i Joanna Dudzińska, zam. Par. Krzywcza. Zapowiedź I
b) Bartłomiej Szybiak, zam. par. Krzywcza i Magdalena Pawłowska, zam. Par. Krzywcza, Zapowiedź I
c) Sebastian Mroczka, zam. Par. Krzywcza i Sandra Rodzeń, zam. Par. Krasiczyn. Zapowiedź II
d) Przemysław Sroka, zam. Par. Krzywcza i Paulina Osiadły, zam. par. Drohobyczka. Zapowiedź II

8. Matce Najświętszej, Królowej Polski polećmy sprawę trzeźwości naszego narodu: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia