XVI Niedziela zwykła – 22 lipca 2018

1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa błogosławieństwo kierowców i pojazdów mechanicznych po każdej Mszy Świętej. Na parkingu zbiórka do puszek na środki transportu dla misjonarzy.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii:
a) W poniedziałek 23 VII Św. Brygidy Szwedzkiej. W XIV wieku walczyła o świętość nie tylko swoją, ale Kościoła. Największa skandynawska święta, współpatronka Europy.
b) We wtorek 24 VII Św. Kingi. Księżna z Pienin, która po śmierci męża zamknięta za murami klasztoru w Starym Sączu własnoręcznie szyła ubrania dla ubogich.
c) W środę 25 VII święto Św. Jakuba Apostoła. Zginął jako pierwszy z Apostołów. Jego relikwie spoczywają w Santiago de Compostela w Hiszpanii. Do grobu Apostoła pielgrzymują wierni pieszo z całej Europy.
d)W czwartek 26 VII wspomnienie świętych Joachima i Anny. Byli rodzicami Maryi, matki Jezusa. Bardzo długo czekali na dziecko. Czwartek to dzień szczególnej pamięci o naszych rodzicach a także babciach i dziadkach.

3. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Sebastian Mroczka, s. Marka, zam. Par. Krzywcza i Sandra Rodzeń, c. Dariusza, zam. Par. Krasiczyn. Zapowiedź I.
b) Przemysław Sroka, s. Józefa, zam. Par. Krzywcza i Paulina Osiadły, c. Adama, zam. par. Drohobyczka. Zapowiedź I.

6. a) We środę dzień imienin ks. Krzysztofa, naszego wikariusza. Jego osobę, a także Jego posługę w naszej parafii polecajmy opiece Matki Najświętszej: Zdrowaś Maryjo… Św. Krzysztofie…
b) Błogosławieństwo, modlitwa w intencji kierowców: Pod twoją obronę…
c) Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłego Zbigniewa Kwaśnego, naszego parafianina z Woli Krzywieckiej: Wieczne odpoczywanie…