XII Niedziela zwykła – 25 czerwca 2018

1. a) W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. Narodzenie poprzednika Zbawiciela jest okazją, aby wyrazić Bogu wdzięczność za dar życia. Matka Teresa mówiła: «Życie jest pięknem, podziwiaj je; życie jest życiem, broń go!».
b) Krzywcza – nabożeństwo czerwcowe dziś o 15.30.

2. W okresie wakacji w dni powszednie Msze Święte będą odprawiane w następującym porządku:
Krzywcza – codziennie o 18.00
Reczpol – poniedziałek, środa, piątek 19.00
Ruszelczyce – wtorek, czwartek, sobota 19.00

3. We środę 27 VI Wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy – odpust w Średniej. Uroczysta Msza Święta z kazaniem o godzinie 18.00. Wcześniej różaniec o 17.30 i możliwość spowiedzi. Zapraszamy do udziału wszystkich parafian. Parafian ze Średniej prosimy o przygotowanie świątyni i obejścia na odpust. Prosimy o wyznaczenie osób do baldachimu, chorągwi, feretronów.

4. W czwartek 28 VI wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.

5. W piątek 29 VI Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte będą odprawiane: Krzywcza – 8.00, 18.00, Reczpol – 8.00, 19.00, Ruszelczyce – 19.00, Średnia 17.00. Taca z Mszy świętych w Uroczystość Piotra i Pawła przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Najbliższa niedziela to I niedziela lipca. Zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

7. W dniach 1-2 VII br.(niedziela-poniedziałek) odbędzie się 81. Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli i Wychowawców na Jasną Górę. Punktem centralnym pielgrzymki będzie Msza św. na Szczycie Jasnogórskim 2 VII poniedziałek o godz. 12.00.

8. W poniedziałek 2 VII zbiórka makulatury na studnię w Afryce. Prosimy do godz. 8.00 wynieść do głównej drogi zbywającą makulaturę: zeszyty, książki, czasopisma, gazety…

9. Zachęcamy do wpisywania się na 38 pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę w dniach 4-15 lipca br. “Żyć z Maryją w Duchu Świętym”, to hasło pielgrzymki, koszt wpisowego 130 zł.

10. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Mateusz Iwasieczko, s. Stanisława, zam. Reczpol, Par. Krzywcza i Aleksandra Bugiera, c. Józefa, zam. Bolestraszyce, Parafia Bolestraszyce. Zapowiedż I.

11. a) Matce Najświętszej polecajmy ks. Jana, dzisiejszego solenizanta i Jego posługę w naszej parafii: Pod Twoja obronę…
b) Bożemu miłosierdziu polecajmy zmarłego Stanisława Szpytmana parafianina z Reczpola: Wieczne odpoczywanie…