IX Niedziela zwykła – 3 czerwca 2018

1. a) Dziś pierwsza niedziela czerwca. Stąd po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na bieżący miesiąc: Aby sieci społecznościowe sprzyjały solidarności i poszanowaniu drugiego w jego odmienności.
b) Taca dzisiejsza przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
c) Dzisiaj w Przemyślu VIII Przemyski Marsz dla Życia i Rodziny. O godz. 11.30 Msza Św. w Archikatedrze pod przewodnictwem ks. abpa Adama Szala, o 13.00 – Przemarsz do Rynku, o 14.00 – Koncert zespołu „Arka Noego” połączony z piknikiem rodzinnym. Zapraszamy do uczestnictwa.
d) Krzywcza: procesja eucharystyczna dziś po Mszy Św. o 11.00, nabożeństwo czerwcowe o 15.30. Reczpol – nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna dziś po Mszy Św. o 11.00. Ruszelczyce, Średnia – nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna dziś po Mszy Św. o 9.30.

2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją z okazji oktawy Bożego Ciała. Prosimy małe dzieci do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia. Dzieci z klasy III w strojach pierwszokomunijnych. Zachęcamy dorosłych do udziału w codziennej procesji eucharystycznej, którą odbywać będziemy po Mszy świętej wieczornej. W pierwszy czwartek 7 VI zakończenie oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Bożego Ciała). Na zakończenie będzie błogosławieństwo wianków i małych dzieci. Msze Św. Krzywcza – 18.00, Reczpol – 19.00, Ruszelczyce – 19.00, Średnia – 17.00

3. W piątek 8 VI Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Odpust parafialny w Nienadowej Górnej. Msze Św.: Krzywcza – 18.00, Reczpol – 19.00, Ruszelczyce – 18.45, Średnia – 17.00. Nie obowiązuje post.

4. a) W sobotę 9 VI wspomnienie Niepokalanego Serca Matki Bożej. Odpust w Dubiecku.
b) W sobotę o godz. 16.30 w Krzywczy katecheza dla II klas Gimnazjum przed bierzmowaniem.

5. a) W następną niedzielę o godz. 11.00 w Krzywczy Msza Św. prymicyjna ks. Sławomira Hadama ze Skopowa. Będziemy dziękowali Bogu za kapłanów, prosili o błogosławieństwo dla księdza Neoprezbitera, a także modlili się o powołania do kapłaństwa z naszej parafii.
b) Za tydzień w niedzielę w Krzywczy “Dzień Rodziny”. W programie: godz. 14.00 Eucharystia w kościele parafialnym, następnie w parku “Pod grzybkiem” występy dzieci z poszczególnych szkół oraz gry i zabawy dla wszystkich. Serdecznie zapraszamy dzieci, rodziców, dziadków, opiekunów.
c) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia: w następną niedzielę składka na świątynię. Prosimy składać listy z maja na plebanię. Reczpol – Prosimy składać listy z maja na plebanię.

6. Spotkania wspólnot: Krzywcza – środa Żywy Różaniec, piątek RAM; Reczpol – poniedziałek Akcja Katolicka, środa Lektorzy, czwartek kandydaci na ministrantów, piątek KSM; Ruszelczyce – wtorek Żywy Różaniec, piątek młodzież.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Karol Chrobak, s. Mariana, ur. w Przemyślu, zam. Wola Krzywiecka, Par. Krzywcza i Agnieszka Pryjma, c. Tadeusza, ur. w Lubaczowie, zam. Lubaczów, Par. Św. Stanisław Bpa i Męczennika. Zapowiedź I.
b) Krystian Pękalski, s. Andrzeja i Renaty Kwaśna, ur. w Przemyślu, zam. Baców, Par. Babice i Aleksandra Szpytman, c. Jacka i Katarzyny Bursztyn, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Krzywcza. Zapowiedź II.
c) Mateusz Sobol, s. Józefa i Lucyny Pawłowskiej, ur. w Przemyślu, zam. Krzywcza, Par. Krzywcza i Alicja Kowalczyk, c. Michała i Barbary Kos, ur. w Przemyślu, zam. Huta Brzuska, Par. Sufczyna. Zapowiedź II.

8. W dniach od 8 do 10 VI br. w Jarosławiu odbędą się rekolekcje dla członków i sympatyków Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zachęcamy do udziału. Koszt 120 zł. Zgłoszenia do środy 6 VI.

9. Składamy wyrazy uznania tym parafianom, którzy wzięli udział w procesji Bożego Ciała. Dziękujemy dziewczynkom za sypanie kwiatów, chłopcom zadzwonienie dzwoneczkami, młodzieży za podjęcie obrazów, mężczyznom za niesienie chorągwi i baldachimu. Zwłaszcza dziękujemy Druhom Strażakom za udział wraz ze sztandarem. Serdeczne “Bóg zapłać” składamy tym parafianom, którzy przygotowali pięknie przybrane ołtarze.

10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian: Bogusława Banasia z Ruszelczyc i Edwarda Betleja z Reczpola – Wieczne odpoczywanie…