1. a) Wychwalamy dzisiaj Boga w Trójcy Jedynego, Boga, który jest Ojcem, Syna, który jest Zbawicielem i Ducha Świętego, który nas uświęca. W Imię Trójcy Świętej zaczynajmy i kończmy każdy dzień.
b) Dzisiaj w Krzywczy o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców młodzieży z klas III Gimnazjum przystępujących w tym roku do sakramentu Bierzmowania.
c) Prosimy o zgłaszanie się do kancelarii tych dorosłych parafian, którzy chcieliby w tym roku przyjąć sakrament bierzmowania.
d) Krzywcza – nabożeństwo majowe dziś o 15.30.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) We wtorek 29 V wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej.
b) W piątek 1 VI Św. Justyna, męczennika.

3. a) W najbliższy czwartek 31 V przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte w Krzywczy będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.00. Nie będzie Mszy Św. o 16.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, aby u boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji: chłopcy dzwonili dzwoneczkami, dziewczynki sypały kwiaty. Do rodziców zwracamy się z prośbą, aby dzieci przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych. Zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę mężczyźni podjęli się niesienia baldachimu, chorągwi, dziewczęta obrazów i figur. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, są zrobione konstrukcje drewniane, podstawki pod monstrancję oraz zakupione emblematy eucharystyczne. Potrzebne będą: dywan, obrus, materiał na ramę, świece, kwiaty.

Krzywcza
I ołtarz – koło P. Sobol, przygotują mieszkańcy Krzywczy – Osiedle,
II ołtarz – koło remizy, przygotują mieszkańcy Woli Krz. – lista Hop Małgorzata – Dudycz Tadeusz
III ołtarz – koło apteki, przygotują mieszkańcy Woli Krz. – lista Pawłowski Zygmunt – Szmałda Edward
IV ołtarz – koło P. Fedyka, przygotują mieszkańcy Woli Krz. lista Draganik Józef – Kwaśny Kazimierz

Ruszelczyce
I ołtarz – k. P. Zuzanny Kurasz, przygotowują mieszkańcy numerów domów od 15 do 30. Wracamy w kierunku świątyni.
II ołtarz – k. świątyni, przy parkanie i schodach od strony Krzywczy, przygotowują mieszkańcy numerów domów od 45 do 60.
III ołtarz – k. szkoły, przygotowują mieszkańcy numerów domów od 75 do 90. Wracamy w kierunku kościoła.
IV ołtarz – k. świątyni, przy parkanie i schodach od strony wioski, przygotowują strażacy

Reczpol
I ołtarz – k. punktu katechetycznego – przygotowują sąsiedzi
II ołtarz – k. kaplicy – przygotowują sąsiedzi
III ołtarz – k. P. Żurawskiej – przygotowują sąsiedzi
IV ołtarz – k. kościoła przy krzyżu – przygotowują sąsiedzi

W Oktawie Bożego Ciała nabożeństwa czerwcowe połączone z procesją Eucharystyczną wokół świątyni o godz. 18.00, zaś w niedzielę o godz. 11.00. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do skorzystania ze spowiedzi świętej z racji Uroczystości Bożego Ciała. Spowiedź święta przed Mszą świętą w dni poprzedzające.
b) Wyjazd do Rzeszowa na koncert: “Jednego serca, jednego ducha”, o godz. 16.30 z Krzywczy. Są jeszcze wolne miejsca, zapraszamy do udziału młodzież, dorosłych. Koszt przejazdu 20 zł, (10 zł przy zapisie) wstęp na koncert wolny. Można zabrać krzesełka.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
a) W pierwszy piątek w spowiedź o 6.30, Msza Św. o 7.00, po południu od 16.30, o 18.00 Msza Św. Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00.
b) W sobotę nabożeństwo fatimskie. O godz. 17.50 rozważenie fatimskie, o godz. 18.00 Eucharystia z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z figurą Pani Fatimskiej, zakończenie Apelem Jasnogórskim. Prosimy przynieść świece. Zapraszamy parafian do licznego udziału.
W sobotę o 16.30 w Krzywczy katecheza dla VI i VI klas SP przed bierzmowaniem.

5. Najbliższa niedziela, to I niedziela czerwca. Zmiana tajemnic różańcowych. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Krystian Pękalski, s. Andrzeja i Renaty Kwaśna, ur. w Przemyślu, zam. Baców, Par. Babice i Aleksandra Szpytman, c. Jacka i Katarzyny Bursztyn, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Krzywcza. Zapowiedź I.
b) Mateusz Sobol, s. Józefa i Lucyny Pawłowskiej, ur. w Przemyślu, zam. Krzywcza, Par. Krzywcza i Alicja Kowalczyk, c. Michała i Barbary Kos, ur. w Przemyślu, zam. Huta Brzuska, Par. Sufczyna. Zapowiedź I.

7. Spotkania wspólnot – wtorek po Mszy Św. ministranci i lektorzy, piątek RAM

8. Matce najświętszej polećmy mamy naszej parafii: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia