Uroczystość Zesłania Ducha Św. – 20 maja 2018

1. a) Dziś dziękujemy Duchowi Świętemu za Jego siedmiorakie dary, jakie otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Dziś także można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie czy odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu, Duchu, przyjdź”.
b) Dzisiaj o godz. 11.00 w Krzywczy dzieci klas IV przeżywają rocznicę I Komunii Świętej. Polecajmy dzieci i ich rodziny w naszych modlitwach.
c) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Taca dzisiejsza przeznaczona jest na kościoły potrzebujące szczególnego wsparcia.
d) Reczpol – dziś składka na świątynię.

2. Jutro Święto Matki Kościoła. Msze święte odprawiać będziemy w następujących godzinach: Krzywcza – 8.00, 18.00, Reczpol – 19.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.00. W Jodłówce odpust ku czci Matki Kościoła. Msza Św. o 11.30. Zachęcamy do pielgrzymowania.

3. a) We wtorek 22 V w Reczpolu kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę Świętą o 19.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii.
b) We wtorek pielgrzymka dzieci komunijnych do sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości w Polańczyku i Ośrodka Caritas Diecezji Rzeszowskiej w Myczkowcach. Wyjazd: Ruszelczyce 7.50, Reczpol 8.00, Krzywcza 8.10, powrót ok. 19.00. Zapraszamy rodziców i opiekunów do towarzyszenia dzieciom. Zabieramy ze sobą stroje komunijne, książeczki, śpiewniki.

4. a) W czwartek 24 V Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlimy się o uświęcenie kapłanów i o nowe powołania kapłańskie.
b) Krzywcza – od 20.00 adoracja Najświętszego Sakramentu. Prowadzi wspólnota RAM.

5. a) W sobotę 26 V wspomnienie Św. Filipa Nereusza, kapłana.
b) W sobotę o 16.30 w Krzywczy katecheza dla klasy II Gimnazjum przed bierzmowaniem.

6. a) W najbliższą niedzielę – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust parafialny w Babicy. Wraz z tą uroczystością kończy się okres Komunii świętej wielkanocnej. Prosimy, aby nie zaniedbywać tego zbawczego obowiązku. Spowiadamy każdego dnia przed Mszą świętą.
b) Za tydzień w Krzywczy o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców młodzieży klas III Gimnazjum przed bierzmowaniem.

7. W Uroczystość Bożego Ciała w Rzeszowie koncert: “Jednego serca, jednego ducha“. Nasza parafia organizuje wyjazd z parafią Tarnawka. Jest 15 miejsc wolnych, zapraszamy do udziału młodzież, dorosłych. Koszt przejazdu 20 zł, wstęp na koncert wolny. Zapisy w zakrystii – 10 zł zadatku.

8. Sakramentalny związek małżeński zamierza zawrzeć:
a) Piotr Burchała, s. Mariana i Teresy Oszczypko, ur. w Przemyślu, zam. Mielnów, Par. Krasiczyn i Anna Bajda, c. Wiesława i Ewy Dziedzic, ur. w Przemyślu, zam. Kupna, Par. Krzywcza. Zapowiedź II.
b) Kacper Pastuszek, s. Józefa i Wioletty Wojtowicz, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Krzywcza i Karolina Jakubczak, c. Konrada i Brygidy Stasik, ur. w Przemyślu, zam. Przemyśl, par. Kazanów. Zapowiedź II.
c) Rafał Serwin, s. Edwarda i Aleksandry Olejarz, ur. w Przemyślu, zam. Chyrzyna, Par. Krzywcza i Ewa Halicka, c. Józefa i Elżbiety Borsuk, ur. w Przemyślu, zam. Śliwnica, Par. Krasiczyn, Zapowiedź II.

9. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – środa kandydaci na ministrantów, piątek RAM
Reczpol – czwartek kandydaci na ministrantów, piątek młodzież
Ruszelczyce – poniedziałek kandydaci na ministrantów, piątek młodzież

10. Matce Najświętszej polećmy nowo wyświęconych kapłanów naszej archidiecezji: Pod twoją obronę…