I Komunia Św.

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 13 maja br. miała miejsce I Komunia Święta. Do stołu Pańskiego po raz pierwszy w życiu przystąpiło 43 dzieci (w tym trójka dzieci naszych parafian mieszkających zagranicą). Dzieci po raz pierwszy uczestniczyły w pełni we Mszy Świętej i cieszyły się darem największym – Jezusem w białej Hostii. Trzecioklasiści w trzech szkołach: Krzywczy, Reczpolu i Ruszelczycach podczas katechezy poznawali piękno i tajemnicę Eucharystii. W świątyni zaś parafialnej przez ostatnie dni ćwiczyli poprawność obrzędu.

W sobotę 12 V dzieci i rodziny przystąpiły do sakramentu pokuty.  Wtedy po raz pierwszy w akcie sakramentalnym dzieci doświadczyły Bożego Miłosierdzia i przebaczenia. Uroczystościom przewodniczył ks. Proboszcz, w asyście ks. Jana, katechety z Reczpola. Nad przebiegiem uroczystości czuwała p. Beata Jarema–Laska, katechetka z Ruszelczyc. Dzieci przed wejściem do świątyni poprosiły swoich rodziców o błogosławieństwo. Wzruszający, nie tylko dla rodziców, był znak krzyża nakreślony na czole dziecka. Sama Msza Święta przebiegała sprawnie: dzieci podjęły czytania, śpiew psalmu, modlitwę wiernych, pieśni. Po kazaniu złożyły przyrzeczenia trzeźwościowe, które następnie zostały przyniesione jako dary ołtarza. Z wielkim przejęciem klękały, by przyjąć Jezusa w Komunii Świętej.

Po dziękczynieniu Bogu pieśnią i wierszem odbyło się podziękowanie ludziom: katechetom, rodzicom, nauczycielom. Ksiądz proboszcz podziękował rodzicom za dbałość o religijne wychowanie dzieci, za przygotowanie świątyni na uroczystość i dar dla parafii – dużą puszkę na Komunię świętą. Zostanie ona ofiarowana do kościoła w Reczpolu. Po zakończonej uroczystości dzieci otrzymały obrazek komunijny oraz bochenek chleba, by przypominał im o tym, że mają być dobrzy dla innych jak chleb.