Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 13 maja 2018

1.a) W naszej Archidiecezji dzisiaj świecenia diakonatu. Za tydzień w sobotę święcenia kapłańskie. W dniach nowenny do Ducha Świętego módlmy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do podejmowanej posługi. Chcemy, aby był to czas, w którym Duch Święty będzie odnawiał oblicze naszego przemyskiego Kościoła oraz naszych parafii.
b) Dzisiaj w naszej Parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. O godz. 11.00 w Krzywczy uroczysta Eucharystia. Dzieci pierwszokomunijne przez cały tydzień przeżywać będą tzw. Biały Tydzień. W poniedziałek spotykają się jeszcze w Krzywczy, a od wtorku po świątyniach miejsca zamieszkania.
c)Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – dziś składka na świątynię. Bóg zapłać!

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) W poniedziałek 14 V uroczystość Św. Macieja, apostoła.
b) We środę 16 V święto Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika, patrona Polski.

3. a) W sobotę 19 V w naszej parafii dzień ogólnodiecezjalnej adoracji Najświętszego Sakramentu. Będziemy prosili Boga o przebaczenie naszych grzechów, jak również zanosili błaganie o pokój na świecie, błogosławieństwo dla Ojczyzny, w intencji Kościoła Świętego, diecezji, parafii.
Krzywcza – adoracja od 15.00, Msza Św. o 18.00
Reczpol – adoracja od 18.00, Msza Św. o 19.00
Ruszelczyce – adoracja do 18.00, Msza Św. 19.00
Średnia – adoracja o 16.00, Msza Św. o 17.00

4. a) W przyszłą niedzielę 20 V rocznica I Komunii Świętej. Zapraszamy na wspólne dziękczynienie dzieci klas IV SP oraz ich rodziny. Próba przed uroczystością w czwartek o 16.30.
b) Reczpol – za tydzień składka na świątynię.

5. Trwa maj, zachęcamy do modlitwy Litanią Loretańską w świątyni, przy kapliczkach, w rodzinach. Krzywcza – dziś nabożeństwo majowe o 15.30.

6. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – czwartek Żywy Różaniec, piątek, sobota RAM.
Reczpol – środa Akcja Katolicka, czwartek lektorzy, piątek młodzież
Ruszelczyce – wtorek Żywy Różaniec, piątek młodzież

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Piotr Burchała, s. Mariana i Teresy Oszczypko, ur. w Przemyślu, zam. Mielnów, Par. Krasiczyn i Anna Bajda, c. Wiesława i Ewy Dziedzic, ur. w Przemyślu, zam. Kupna, Par. Krzywcza. Zapowiedź I
b) Kacper Pastuszek, s. Józefa i Wioletty Wojtowicz, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Krzywcza i Karolina Jakubczak, c. Konrada i Brygidy Stasik, ur. w Przemyślu, zam. Przemyśl, par. Kazanów. Zapowiedź I
c) Rafał Serwin, s. Edwarda i Aleksandry Olejarz, ur. w Przemyślu, zam. Chyrzyna, Par. Krzywcza i Ewa Halicka, c. Józefa i Elżbiety Borsuk, ur. w Przemyślu, zam. Śliwnica, Par. Krasiczyn, Zapowiedź I
d) George Beevor – Reid, s. Alasdair i Lilian Anderson, ur. w Worcester, Anglia i Bernadetta Kuras, c. Zbigniewa i Anny Wajda, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Krzywcza. Zapowiedź II

8. Bardzo dziękujemy za wpłaty dokonane w miesiącu kwietniu na remont plebanii: Chyrzyna 170 zł, Krzywcza 1.070 zł, Kupna 500, Reczpol 1.880 zł (brak list nr. 6), Ruszelczyce 910 zł, Średnia 460 zł, Wola Krzywiecka 1.790 zł. Razem zebraliśmy 6.780 zł. Bóg zapłać! Prosimy zabrać listy na miesiąc maj.

9. Sprzątanie świątyni – Krzywcza – rodzice dzieci obchodzących I rocznicę Komunii Świętej.

10. a) Matce Najświętszej polećmy dzieci komunijne i ich rodziny: Pod Twoja obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego Jana Kurasza, naszego parafianina z Ruszelczyc: Wieczne odpoczywanie…