VI Niedziela Wielkanocna – 6 maja 2018

1. a) Dziś pierwsza niedziela maja. Stąd po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna na bieżący miesiąc: Aby wierni świeccy wypełniali swoją specyficzną misję, wykorzystując swoje twórcze zdolności, by odpowiadać na wyzwania dzisiejszego świata.
b) Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby Archidiecezji.
c) Krzywcza – nabożeństwo majowe dziś o 15.30.

2. Jutro 8 V Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisław Jamrozka. Osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą.

3. Próby przed I Komunią Świętą: poniedziałek, czwartek o 16.00. Spowiedź dzieci, rodziców, rodziny, świadków chrzestnych w sobotę od 9.00 w Krzywczy. Od 11.00 sprzątanie świątyni i obejścia.

4. W sobotę 12 V odpust w Ruszelczycach w wigilię wspomnienia Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie mieszkańców Ruszelczyc do uczestnictwa: o 17.30 różaniec fatimski, o 18.00 Eucharystia odpustowa, po niej procesja z Najświętszym Sakramentem i błogosławieństwo. Spowiedź przed odpustem w dni poprzedzające uroczystość. Skorzystajmy z sakramentu pokuty by uzyskać jak najwięcej łask związanych z odpustem.

5. a) W najbliższą niedzielę 13 V na Mszy Św. o godz. 11.00 w Krzywczy dzieci z klasy III SP przyjmą I Komunię Świętą. Zapraszamy na tę uroczystość rodziny dzieci komunijnych.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka na świątynię. Prosimy składać list na plebanię z kwietnia.
c) Reczpol – Prosimy składać list na plebanię z kwietnia.

6. Rocznica I Komunii Świętej dzieci z klas IV w niedzielę 20 V.

7. Trwa maj, zapraszamy do modlitwy Litanią Loretańską w świątyni: Krzywcza 18.00, Reczpol 19.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.00. Zachęcamy do śpiewania litanii przy kapliczkach, w rodzinach.

8. Dziś ostatni dzień wpisów dzieci na wypoczynek wakacyjny – kolonię Caritas. Koszt 100 zł od osoby.

9. Sakramentalny związek małżeński zamierza zawrzeć: George Beevor – Reid, s. Alasdair i Lilian Anderson, ur. w Worcester, (Anglia) i Bernadetta Kuras, c. Zbigniewa i Anny Wajda, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Krzywcza. Zapowiedź I.

10. Spotkania wspólnot: Krzywcza – pt, sb RAM, Reczpol – czw. Ministranci, Żywy Różaniec, pt młodzież Ruszelczyce – czwartek ministranci, pt młodzież.

11. W dniach 1 – 2 V w Rzeszowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Wśród występujących drużyn znaleźli się ministranci z naszej parafii. Udział w mistrzostwach Polski LSO mogą uznać za udany, gdyż w fazie grupowej wygrali trzy mecze i jeden zremisowali. W drugim dniu w 1/8 finału przegrali z drużyną diecezji tarnowskiej, która zdobyła mistrzostwo. Przy tej okazji chcemy gorąco podziękować za wsparcie materialne Gminie Krzywcza, wspólnocie z Reczpola oraz kilku osobom prywatnym. Bóg zapłać!

12. Sprzątanie świątyni: Krzywcza – pn rodzice dzieci I Komunijnych z Krzywczy, sb pozostali rodzice.

13. Matce Kapłanów polećmy posługę w naszej diecezji J. E. ks. bpa Stanisława Jamrozka: Zdrowaś Maryjo… Prośmy Matkę Najświętszą o tak potrzebny deszcz: Pod twoją obronę…