Nowenna do Św. Jana Pawła II

Tradycyjnie kwietniowa nowenna do Św. Jana Pawła II w ostatnią sobotę miesiąca w Reczpolu ma uroczysty charakter. Pielgrzymuje bowiem cała parafia, na pamiątkę rocznicy kanonizacji. Bardziej wytrwali pielgrzymują pieszo z Krzywczy, starym traktem, wśród pól. Podczas drogi do modlitwy pielgrzymi dołączają trud, zmęczenie. Inni podjeżdżają samochodami.

W tym roku do szczególnego uczestnictwa w związku z hasłem Roku Duszpasterskiego była zaproszona młodzież. Zwłaszcza ta, która ma przyjąć sakrament bierzmowania i zdająca maturę. Niestety młodzież zawiodła z uczestnictwem. Niemniej, my dorośli modliliśmy w jej intencji. Nas, duszpasterzy bardzo boli, że tak mało naszej młodzieży praktykuje, angażuje się w życie Kościoła. Apelujemy do młodzieży zaangażowanej w służbę liturgiczną, RAM, inne wspólnoty o świadectwo przyjaźni z Jezusem jeszcze bardziej czytelne i klarowne. Zależało Jan Pawłowi II na Was, zależy również nam kapłanom, rodzicom i dziadkom.

Ks. Proboszcz w kazaniu mówił: W dniu inauguracji pontyfikatu Jan Paweł II mówił do młodzieży: „Wy jesteście nadzieją Kościoła, wy jesteście moją nadzieją”. On zawsze wierzył w młodych, najlepiej się czuł wśród nich. Zanim wypowiedział swe ostatnie słowo: AMEN, to do młodzieży skierował ostatnie słowa: „Szukałem Was, a teraz przyszliście do mnie. I za to Wam dziękuję”.