W dniach 1 – 2 maja w Rzeszowie odbyły się XIII Mistrzostwa Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Wśród występujących drużyn z poszczególnych diecezji w Polsce znaleźli się ministranci z naszej parafii, którzy 7 kwietnia zdobyli tytuł mistrza Archidiecezji Przemyskiej. Nasi ministranci udział w mistrzostwach mogą uznać za udany, gdyż w pierwszym dniu zawodów, w rozgrywkach grupowych, pokonali drużynę z Parafii pw. MB Nieustającej Pomocy z Błażkowej (diec. rzeszowska) 3:1, następnie wygrali z ministrantami z Parafii pw. Bożego Ciała w Oleśnie (diec. opolska) 1:0, z Parafii pw. MB Ostrobramskiej w Warszawie 3:2 i Parafii pw. Św. Aniołów Stróżów w Poznaniu 2:1. Na koniec zremisowali z drużyną z Parafii pw. św. Jerzego w Janowie (diec. białostocka) 1:1. Wyniki te dały naszym ministrantom pierwsze miejsce w grupie i awans do 1/8 finałów. W drugim dniu turnieju, który prowadzony był systemem pucharowym niestety w 1/8 przegrali z ubiegłorocznym wicemistrzem Polski i tegorocznym mistrzem – drużyną z Parafii pw. św. Jana w Zalasowej (diec. tarnowska) i zakończyli udział w turnieju na miejscach 9-16, za co zdobyli skromny puchar. Natomiast szczęście dopisało Adrianowi Kuraszowi, który wygrał oryginalną koszulkę z podpisem bramkarza reprezentacji Polski Wojciecha Szczęsnego. Nasi ministranci wystąpili w składzie: Hubert Podolak, Paweł Dzidek, Adrian Kurasz, Norbert Podolak, Dominik Kroczek, Maciej Wilgucki, Jakub Pawłowski i Patryk Sus.

Przy tej okazji chcemy gorąco podziękować za wsparcie materialne na udział w mistrzostwach Gminie Krzywcza oraz kilku osobom prywatnym, które swoją ofiarą wspomogły udział naszych ministrantów w XIII Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Bóg zapłać!