IV Niedziela Wielkanocna – Niedziela Dobrego Pasterza – 22 kwietnia 2018

1. a) Dzisiaj Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy 55 Światowy Tydzień Modlitw o Powołania. W tym roku towarzyszy mu hasło: „Słuchać, rozeznawać, żyć powołaniem Pana”. Powołanie jest odpowiedzią na Bożą Miłość, która dotyka ludzkie serca. Tydzień modlitw o powołania powinien być wielką mobilizacją do modlitwy i przypomnienia, że dzieło odczytywania, rozwijania i realizowania powołań trzeba nieustannie wspierać. Trzeba nam się modlić szczególnie o powołania kapłańskie z naszej parafii. Polecamy równocześnie tych, którzy przygotowują się do służby w Kościele i dla Kościoła.
b) Dzisiaj w świetlicy w Krzywczy o 17.15 spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

2. Jutro Uroczystość św. Wojciecha – Patrona Polski. Odpust w Bachórzu.

3. We środę 25 IV Święto św. Marka Ewangelisty.

4. a) W czwartek 26 IV w Krzywczy uroczystości upamiętniające zbrodnię katyńską. W programie o godz.10.00 Msza Św. w intencji ofiar, szczególnie policjantów związanych z Krzywczą – Adama Kellera i Andrzeja Polnika, złożenie kwiatów pod pomnikiem Obrońców Krzywczy, posadzenie dębów pamięci i uroczysta akademia w Szkole Podstawowej. Serdecznie zapraszamy do udziału naszych parafian.
b) W czwartek w Krzywczy o 16.00 I próba dzieci przed I Komunią Świętą.

5. W tym tygodniu Msze Św. z procesją o urodzaje: poniedziałek godz. 18.00 Chyrzyna, wtorek godz. 18. 00 Kupna, środa godz. 18.00 Wola Krzywiecka, czwartek godz. 18.00 Krzywcza, piątek godz. 17.00 Reczpol. Zachęcamy do uczestnictwa i gorącej modlitwy o tegoroczne plony.

5. W sobotę 28 IV kolejny dzień nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Msza Św. w Reczpolu o godz. 17.00 z kazaniem, nabożeństwo z odczytanie próśb, podziękowań. Piesza pielgrzymka wyruszy z Krzywczy o godz. 15.30. Zapraszamy parafian do Reczpola: pieszo, samochodami, by dziękować Bogu za świętość Jana Pawła II. Bardzo gorąco zachęcamy do udziału kandydatów do bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w Krzywczy spotkanie dla rodziców dzieci z klasy IV SP przeżywających rocznice I Komunii Świętej.

7. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Patryk Łapisz, s. Zbigniewa i Haliny Chudzio, ur. w Przemyślu, zam. Krzywcza, Par. Narodzenia NMP w Krzywczy i Justyna Kwaśna, c. Zenona i Kazimiery Kurasz, ur. w Przemyślu, zam. Krzywcza, Par. Narodzenia NMP w Krzywczy. Zapowiedź  II.

8. Na wakacjach istnieje możliwość wyjazdu dzieci na kolonię Caritas. Koszt tygodniowego wypoczynku to zaledwie 100 zł od osoby. Zachęcamy rodziców do wpisywania dzieci.

9. Liceum Ogólnokształcące w Dubiecku obchodzi w tym roku 70–lecie istnienia. Zachęcamy absolwentów do zapoznania się z informacjami dotyczącymi uroczystości na stronie internetowej szkoły.

10. Spotkania wspólnot: Krzywcza – pt, sb RAM

11. Prośmy Matkę Najświętszą o uproszenie dobrej pogody i obfite urodzaje: Pod Twoją obronę…