II Niedziela Wielkanocna – Miłosierdzia Bożego – 8 kwietnia 2018

1. a) Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego. Zachęcamy wiernych do codziennego odmawiania o godzinie 15.00 Koronki do Miłosierdzia Bożego. Odpust zupełny można zyskać za pobożne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia w kościele wobec Najświętszego Sakramentu. Chorzy mogą zyskać odpust w domu.
b) Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia pod hasłem: „Duch Święty przynagla nas”. Najważniejszym darem dla naszych bliskich, ale też dla każdego człowieka jest miłość. Miłość zobowiązuje nas również do pochylenia się nad dzieckiem poczętym, człowiekiem niepełnosprawnym, staruszkiem. Miłosierdzie i Miłość mają się objawić konkretnymi czynami każdego dnia.
c) Dzieci składają skarbonki wielkopostne przy ołtarzu lub u katechetów.
d) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – dziś składka na świątynię.
e) Dziś składka do puszek na Caritas.
f) Dzisiaj adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, zmiana tajemnic różańcowych.

2. a) Jutro przeniesiona z Wielkiego Tygodnia Uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny. Msze święte: Krzywcza 18.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 17.00.
b) Dzień Świętości Życia, dzień szczególnej modlitwy o poszanowanie ludzkiego życia od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci. Podczas Eucharystii zachęcamy do złożenia deklaracji „duchowa adopcja dziecka poczętego”. Poprzez to przyrzeczenie osoba zobowiązuje się na otoczenie modlitwą przez 9 miesięcy zagrożonego w łonie matki życia dziecka, którego imię jest znane tylko Bogu i jego rodziców.
c) Dzieci z klasy III SP otrzymają poświęcone modlitewniki w ramach przygotowania do I Komunii Świętej.

3. W sobotę w Krzywczy o 16.30 katecheza dla uczniów klas VI i VII przed Bierzmowaniem.

4. a) W następną niedzielę 15 IV o 17.00 w świetlicy wiejskiej w Babicach sztuka teatralna: “Maina”. Spektakl o muzułmańskiej dziewczynie, która całym sercem poznała i pokochała Chrystusa. Serdecznie zapraszamy parafian.
b) Reczpol – za tydzień składka na świątynię.

5. Spotkania wspólnot: Krzywcza – piątek, sobota RAM; Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, piątek KSM; Ruszelczyce – piątek młodzież

6. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Grzegorz Sokolik, s. Leszka i Zofii Darasz, ur. w Rzeszowie, zam. Dynów, Par. Św. Wawrzyńca i Dominika Dudzińska, c. Witolda i Anety Zimoń, ur. w Przemyślu, zam. Reczpol, Par. Narodzenia NMP w Krzywczy. Zapowiedź I

7. Dziękujemy za wpłaty dokonane na plebanię w marcu: Chyrzyna – 330 zł, Krzywcza – 1.750 zł, Reczpol – 1.410 (brak listy nr.6), Ruszelczyce – 680 zł, Średnia – 220z ł, Wola Krzywiecka – 1.080 zł, (brak listy 8,9 ). razem zebraliśmy 5.470 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom. prosimy zabrać listy na kwiecień.

8. Wielki sukces odnieśli nasi ministranci z Gimnazjum wygrywając turniej Służby Liturgicznej Archidiecezji Przemyskiej. Zdobyli pierwsze miejsce i teraz mogą jechać na ogólnopolski turniej do Rzeszowa. Wiąże się to z ogromnymi wydatkami – sam koszt wpisowego 2.000 zł. + przejazd. Prosimy parafian o pomoc finansową dla tej inicjatywy. W tym tygodniu musimy zdecydować o ich wyjeździe.

8. Mszy Św.: Krzywcza 18.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce pn, śr, pt 19.00. W czwartek ze względu na wyjazd kapłanów na kongregację do Przemyśla Msza Św. Krzywcza 7.00, Reczpol 7.30.