Poniedziałek Wielkanocny – 2 kwietnia 2018

1. Dziś drugi dzień Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze święte w porządku niedzielnym. (w Krzywczy nie będzie Mszy Św. o 16.00). Po Mszy Św. o godz. 11.00 w Krzywczy procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych parafian.

2. Przypominamy, że od Wielkiego Piątku do najbliższej soboty trwa Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego. Codziennie po Mszy Świętej odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

3. W tym tygodniu wypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
a) W pierwszy czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za pasterzy i o nowe powołania.
b) W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź 6.30, 17.30, Msza Św. 7.00, 18.00
Reczpol – spowiedź 16.30, , Msza Św. 17.00
Ruszelczyce – spowiedź 18.30, Msza Św. 19.00
Średnia – spowiedź 16.30, Msza Św. 17.00
Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00
c) Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce – W pierwszą sobotę różaniec wynagradzający, modlitwa za rodziny. Zachęcamy do przyjścia szczególnie członków Żywego Różańca.

4. a) Najbliższa niedziela to również Święto Miłosierdzia Bożego. Składka do puszek na Caritas. Prosimy o przyniesienie przez dzieci w najbliższą niedzielę skarbonek wielkopostnych.
b) Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych.
c) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Za tydzień druga niedziela miesiąca. Składka na świątynię. Prosimy składać list na plebanię z kwietnia.
d) Reczpol – Prosimy składać list na plebanię z kwietnia.

5. Pragniemy złożyć Wam drodzy Parafianie i przybyli Goście wyrazy podziękowania za przykład żywej wiary i przywiązania do Kościoła w czasie Rekolekcji Wielkopostnych i Triduum Paschalnego. Dziękujemy bardzo serdecznie tym wszystkim, którzy zaangażowali się czynnie i pomogli nam głębiej przeżyć dni Triduum Paschalnego: panu kościelnemu i panu organiście za posługę, młodzieży za prowadzenie czuwania modlitewnego w Ciemnicy i przy Grobie oraz za czytania i śpiew w czasie trwania Liturgii, Służbie Liturgicznej Ołtarza za posługę przy ołtarzu. Dziękuję Ochotniczej Straży Pożarnej za obecność przy Grobie Pańskim i ubogacenie procesji rezurekcyjnej. Dziękuję wszystkim tym osobom, które niosły obrazy, feretrony, chorągwie, baldachim, figury. Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, młodzieży, która zbierała fundusze. P. Rodzeń za użyczenie samochodu, P. Iwanickiemu za przywiezienie kwiatów z hurtowni. Rodzinom, Paniom i młodzieży w urządzeniu Ciemnicy, Grobu Pańskiego. (Krzywcza – P. Beacie Betlej dziękujemy za wystrój Ciemnicy i Bożego Grobu, P. Palczakowi za namalowanie obrazu do Ciemnicy, P. Wanatowi za odnowienie stojaka pod Paschał). Wszystkim za wszystko mówimy staropolskie „Bóg zapłać”.

6. Spotkania wspólnot: Krzywcza – środa Żywy Różaniec, piątek, sobota RAM, Reczpol – piątek młodzież Ruszelczyce – piątek młodzież

7. Msza Św. Krzywcza – codziennie 18.00, Reczpol – codziennie 17.00, Ruszelczyce – p, śr, czw, pt, sb 19.00

8. Kancelaria parafialna czynna: pn, śr, pt 16.00 – 17.00