V Niedziela Wielkiego Postu – 18 marca 2018

1. a) Dziś V Niedziela Wielkiego Postu. Zgodnie z tradycją zasłania się krzyże w kościele.
b) Przeżywamy Rekolekcje Wielkopostne. To szczególny czas działania łaski Bożej, przemiany serca i pogłębienia życia duchowego. Msze Św. dzisiaj o godz. 8.00 i 11.00 z nauką ogólną, o godz. 12.00 konferencja dla małżonków i rodziców, o 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.
c) Dziś o godz. 14.00 w Szkole Podstawowej XX Sejmik Folklorystyczny. W programie spektakl: “Drewniany talerz” w wykonaniu dzieci oraz rozstrzygniecie konkursu na najpiękniejszą palmę, pisanki i ozdoby świąteczne.

2. a) Jutro 19 III Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca NMP. Msze Św. o godz. 18.00. Jest to dzień imienin naszego Księdza Arcybiskupa Seniora Józefa Michalika oraz Ojca Świętego Seniora Benedykta XVI. Polecamy ich w naszych modlitwach.
b) Poniedziałek, to trzeci dzień naszych rekolekcji. O godz. 17.00 Msza Św. z nauką ogólną.

3. Wtorek 20 III, to ostatni dzień rekolekcji. Program: Szkoła Podstawowa – 8.00 nauka rekolekcyjna, Dorośli – 17.00 Msza Św. z nauką ogólną. Błogosławieństwo rekolekcyjne.

4. W środę dalszy ciąg rekolekcji dla dzieci i młodzieży: Szkoła Podstawowa – 8.00 nauka rekolekcyjna.

5. W czwartek 22 III kolejny dzień nowenny do Św. Jana Pawła II w Reczpolu. Msza Św. z kazaniem, odczytaniem próśb i podziękowaniem oraz ucałowaniem relikwii o godz. 7.30

6. a) W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30. o godz. 17.00 Msza Św.
b) W piątek w Krzywczy Msza Św. o godz. 17.00, a po niej Droga Krzyżowa w plenerze. Prosimy cieplej się ubrać, wziąć ze sobą latarki i świece. Zapraszamy na to nabożeństwo Drogi Krzyżowej wiernych ze wszystkich miejscowości parafii.
c) W piątek o 13.30 z parkingu przy świątyni wyjazd młodzieży na SMAP do Radymna.
d) W piątek spotkanie dla młodzieży.

7. Najbliższa niedziela, to Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Na Mszach świętych obrzęd poświęcenia palm. Prosimy parafian o zrobienie przy każdej świątyni choćby jednej dużej, okazałej palmy. Dzieci prosimy o przyniesienie, podpisanie i pozostawienie w świątyni na jakiś czas zrobionych przez siebie palm.

8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Adrian Wajda, s. Kazimierza i Agnieszki Szuban, ur. w Przemyślu, zam. Chyrzyna i Marlena Wajda, c. Aleksandra i Beaty Czyżowskiej, ur. w Przemyślu, zam. Chyrzyna. Zapowiedź II.

9. Msze Św.: W związku z rekolekcjami i spowiedziami ulegają zmianie godziny sprawowania Mszy Świętych: Reczpol – pn, wt, pt 17.00, śr, czw, sb godz. 7.00. Kancelaria będzie czynna w tym tygodniu: pn, pt w godz. od 16.00 – 17.00, śr 8.00 – 9.00

10. Dziękujemy za wpłaty dokonane na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Dziękujemy młodzieży za posługę na rzecz parafii. Jeśli ktoś był nieobecny lub pominięty wpłaty można dokonać w zakrystii.

11. Matce Najświętszej polećmy nasze rekolekcje wielkopostne, a także głoszących kapłanów: Pod Twoją obronę… Matko Bolesna…