III Niedziela Wielkiego Postu – 4 marca 2018

1. a) Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych: Papieska intencja misyjna: „Aby cały Kościół uznał pilną potrzebę formacji do rozeznania duchowego w aspekcie indywidualnym i wspólnotowym.”.
b) Krzywcza – Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30. Reczpol – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś po Mszy Św. o 11.00
c) Dziś składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Krzywcza – w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. W czwartek 8 III modlimy się w intencji kobiet.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: Krzywcza 16.30, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.30, Średnia 16.00. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie, by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. a) W następną niedzielę popołudniem młodzież przejdzie po domach parafian zbierając datki na kwiaty do Ciemnicy i Bożego Grobu. Parafian prosimy o zrozumienie, młodzież o sumienną posługę.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – za tydzień składka na świątynię. Prosimy składać list na plebanię z lutego
c) Reczpol – Prosimy składać list na plebanię z lutego.

6. W dniach 23 – 25 III 2018 r odbędzie się w Radymnie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcamy młodzież naszej parafii: studentów, pracujących, uczniów szkół średnich, trzecich klas gimnazjum do udziału w tym uroczystym spotkaniu wiary. Prosimy chętnych do wpisywania w zakrystii. Koszt pobytu 35 zł. Zapisy do soboty.

7. Caritas” Archidiecezji rozprowadza świece „paschaliki”. Do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym, a ofiara to przynajmniej 7 zł. Zachęcamy, by przekazywać 1% ze swego podatku dochodowego na rzecz Caritas Archidiecezji.

8. Spotkania wspólnot: Krzywcza – środa Żywy Różaniec, piątek, sobota młodzież Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, czwartek lektorzy, piątek młodzież Ruszelczyce – piątek młodzież.

9. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
a) Piotr Lach, s. Stanisława i Bogusławy Buczek, ur. w Przemyślu, zam. Rzeszów, Par. Św. Jacka i Monika Kozioł, c. Tadeusza i Bogusławy Kurasz, ur. w Przemyślu, zam. Ruszelczyce, Par. Krzywcza. Zapowiedź I.
b) Waldemar Kurasz, s. Zbigniewa i Urszuli Polnik, ur. w Przeworsku, zam. Nienadowa Dolna, Par. MB Nieustającej Pomocy i Alicja Chmiel, c. Ryszarda i Teresy Tomaszek, ur. w Przemyślu, zam. Nienadowa Dolna, Par. MB Nieustającej Pomocy. Zapowiedź I.

10. Msze Św. Krzywcza – codziennie 17.00, Reczpol – codziennie 16.00, Ruszelczyce – pn, śr, pt 18.00, Średnia – pt. 16.30.
11. Matce Najświętszej polećmy dziewczęta, kobiety naszej parafii: Pod Twoją obronę…