1. a) Krzywcza – Dzisiaj Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.30
b) Reczpol – dziś składka na świątynię. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś po Mszy Św. o 11.00
c) Dzisiaj po sumie w Krzywczy II przymiarka strojów komunijnych.

2. Krzywcza – w środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy. Zachęcamy do uczestnictwa, pisania próśb, podziękowań.

3. a) W czwartek 22 II święto Katedry Św. Piotra Apostoła. W modlitwie pamiętajmy o papieżu Franciszku.
b) Również w czwartek kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy na Mszę Świętą, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii do kościoła w Reczpolu na godz. 16.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań za wstawiennictwem świętego papieża Polaka.

4. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej: Krzywcza 16.30, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.30, Średnia 16.00. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie, by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. W sobotę o 15.30 w Krzywczy katecheza dla klas II Gimnazjum przed Bierzmowaniem.

6. Przyszła niedziela 25 II, to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszy Św. będzie można złożyć ofiarę do puszek na Fundusz Misyjny AD GENTES.

7. W dniach 23 – 25 III 2018 r odbędzie się w Radymnie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej. Zachęcamy młodzież naszej parafii: studentów, pracujących, uczniów szkół średnich, trzecich klas gimnazjum do udziału w tym uroczystym spotkaniu wiary. Prosimy chętnych do wpisywania w zakrystii. Koszt pobytu 35 zł.

8. Wielki Post to czas modlitwy, postu i jałmużny. Okres Wielkiego Postu ma charakter chrzcielny i pokutny, dlatego w tym czasie modlimy się za tych, którzy przygotowują się do chrztu, sami zaś dziękujemy za otrzymaną wiarę na chrzcie świętym. W okresie Wielkiego Postu nie przyozdabia się ołtarzy kwiatami. Wyjątek stanowią uroczystości i IV Niedziela Wielkiego Postu – niedziela radości. Umiejmy tak zorganizować sobie czas, aby uczestniczyć we wspomnianych nabożeństwach wielkopostnych, zrezygnować z wszelkich form rozrywki, a ponadto pamiętajmy o jałmużnie, która gładzi liczne nasze grzechy. Dla dzieci szkolnych przygotowane są przez Caritas skarbonki wielkopostne, które otrzymają od swoich katechetów w czasie zajęć szkolnych. My dorośli możemy składać jałmużnę postną w świątyni przy ołtarzu, do specjalnie wystawionych koszyków. „Caritas” Archidiecezji rozprowadza świece „paschaliki”. Do nabycia w zakrystii. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na pomoc najbardziej potrzebującym, a ofiara to przynajmniej 7 zł. Paschaliki na wzór świecy wigilijnej zapalamy podczas śniadania wielkanocnego jako symbol Chrystusa Zmartwychwstałego. Zachęcamy do sakramentu pokuty, aby Wielki Post przeżyć w Komunii z Bogiem. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 17 – 20 III br.

9. Spotkania wspólnot: Krzywcza – piątek RAM, Reczpol – piątek młodzież, Ruszelczyce – piątek młodzież

10. Msze Św. Krzywcza – codziennie 17.00, Reczpol – codziennie 16.00, Ruszelczyce – pn, śr, pt 18.00, Średnia – pt 16.30.

11. Matce Bolesnej polećmy nadużywających alkoholu w naszej parafii: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia