VI Niedziela zwykła – 11 lutego 2018

1. a) Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Chorego. W tym roku tematem Dnia Chorego są słowa, które Jezus wywyższony na krzyżu, skierował do swojej Matki Maryi i do Jana: „Oto syn Twój, oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie “. Te słowa Pana rzucają głębokie światło na tajemnicę krzyża. Nie jest on beznadziejną tragedią, ale miejscem, gdzie Jezus ukazuje swoją chwałę i przekazuje swoją ostatnią wolę miłości, która staje się konstytutywną zasadą wspólnoty chrześcijańskiej i życia każdego ucznia – czytamy w orędziu Papieża Franciszka.
Dzisiaj otaczamy modlitwą chorych naszej parafii, a zarazem jest to szczególna okazja do okazania im chrześcijańskiej miłości.
b) Jednym z największych wyzwań, przed jakim stoi Kościół i nasza Ojczyzna jest ochrona trzeźwości. Dziś rozpoczyna się 51 Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: “Trzeźwość egzaminem z wolności“. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa. Zachęcamy parafian do podejmowania Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i wpisywania się do Księgi Abstynencji.
c) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia: Dzisiejsza taca jest przeznaczona na potrzeby świątyni. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

2. a) Najbliższa środa 14 II, to Środa Popielcowa. Z tym dniem rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych.
b) W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, natomiast ilościowy, obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60- tego.
c) Msze święte w Środę Popielcową połączone z obrzędem posypania głów popiołem będą odprawiane: Krzywcza: 8.00, 17.00, Reczpol: 8.00, 16.00, Ruszelczyce: 18.00, Średnia: 16.00. Zachęcamy by zabrać poświęcony popiół dla nieobecnych na Mszy Św. jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty.

3. Od Środy Popielcowej do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty tzw. Suche Dni Wiosenne.

4. W piątek 16 II nabożeństwo Drogi Krzyżowej: Krzywcza 16.30, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.30, Średnia 16.00. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwie, by zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

5. a) W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym: Krzywcza 15.30, Reczpol 11.00. Ruszelczyce, Średnia – Gorzkie Żale za tydzień po Mszy Św. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian do wzięcia udziału w tych nabożeństwach pasyjnych. Krzywcza – prosimy parafian, którzy w niedzielę uczestniczą we Mszy Św. o 16.00, by przychodzili w okresie Wielkiego Postu na Gorzkie Żale o 15.30 i skorzystali z kazania. Na Mszy Św. o 16.00 nie będzie głoszone Słowo Boże. Wchodzenie w czasie trwania nabożeństwa bardzo rozprasza zarówno prowadzącego kapłana, jak i wiernych.
b) Za tydzień po sumie w Krzywczy II przymiarka strojów komunijnych.

6. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – czwartek Żywy Różaniec
Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, czwartek ministranci, piątek młodzież
Ruszelczyce – piątek młodzież

7. Składamy serdeczne: „Bóg zapłać” za wpłaty dokonane w styczniu na plebanię: Chyrzyna 200 zł, Krzywcza 4.450 zł (brak listy nr. 5), Reczpol 9.20 zł (brak listy nr 2,3,4) , Ruszelczyce 780 zł, Średnia 340 zł, Wola Krzywiecka 2.900 zł (brak listy nr. 8) . Łącznie wpłynęło 9.590 zł. Prosimy o zabranie ze sobą listy na miesiąc luty.

8. Msze Św. Krzywcza – codziennie, Reczpol – codziennie, Ruszelczyce – pn, śr, pt.

9. Matce Najświętszej polećmy chorych naszej parafii prosząc o pomoc: Pod Twoją obronę… Maryjo, uzdrowienie chorych….