“Rozmawiaj z rodzicami, z osobami starszymi, ale zwłaszcza rozmawiaj z dziadkami” – tak mówił papież Franciszek do wolontariuszy na zakończenie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. I dodał: “Jeśli chcesz być nadzieją przyszłości, musisz przejąć pochodnię od swojego dziadka i babci”.

W wielu naszych rodzinach podstawy wiary i miłości do Boga wnuki poznają dzięki dziadkom. To oni, seniorzy, przekazują młodszym pokoleniom swoją mądrość i doświadczenie życiowe. W tych styczniowych dniach z wielką życzliwością patrzymy na naszych dziadków.  Dzieci naszej parafii podczas uroczystych spotkań recytują wiersze, śpiewają piosenki, wręczają laurki i kwiaty swoim kochanym babciom i dziadkom. W świątyniach zaś są zanoszone modlitwy w intencji seniorów o zdrowie i długie lata życia.

20 stycznia 2018 w świetlicy wiejskiej w Reczpolu odbył się opłatek i zabawa taneczna dla seniorów organizowana przez Związek Emerytów i Rencistów oraz Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Przy łamaniu opłatka i życzeniu silnej wiary, nieustającej nadziei, trwałego pokoju i wszelkiego dobra, w niejednym oku pojawiła się łza wzruszenia i szczęścia. Szkoda tylko, że tak mało seniorów skorzystało z zaproszenia.

24 stycznia 2018 w świetlicy wiejskiej w Ruszelczycach dzieci tamtejszej Szkoły Podstawowej uczciły swoich dziadków. Na program złożyły się poezja, piosenka, zabawne przedstawienia. Życzenia seniorom złożył P. Wacław Pawłowski – wójt Gminy Krzywcza i ks. Janusz Wilusz – proboszcz parafii.