III Niedziela zwykła – 21 stycznia 2018

1. a) Dzisiaj obchodzimy Dzień Babci, jutro Dzień Dziadka. Naszym Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia: Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia, miłości, troski i szacunku ze strony dzieci i wnuków.
b) Reczpol – dzisiaj składka na świątynię.

2. W poniedziałek 22 I kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 16.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
a) We środę 24 I Św. Franciszka Salezego – biskupa, który nawrócił na katolicyzm ponad 70 tys. kalwinów, wielki czciciel Jezusa w Najświętszym Sakramencie, propagator duchowości chrześcijańskiej, patron prasy katolickiej. Zachęcamy by wpisywać się na prenumeratę prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Źródła.
b) W czwartek 25 I Święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła – dzięki otrzymanej łasce Szaweł stał się wiarygodnym świadkiem Bożego miłosierdzia i wiarygodnym apostołem Ewangelii.
c) W piątek 26 I Św. Tymoteusza i Tytusa, dwóch wielkich współpracowników św. Pawła. Św. Tymoteusz biskup Efezu, Tytus biskup Krety.
d) W niedzielę 28 I Św. Tomasza z Akwinu, jednego z największych filozofów i teologów Kościoła. Pisał i modlił się. Konsekwentnie odmawiał wszelkich zaszczytów. Jego dzieła to cała biblioteka.

4. W sobotę 27 I w Krzywczy o godz. 15.30 katecheza dla klas VI i VII przed Bierzmowaniem.

5. Średnia – w styczniu zbieramy w zakrystii wpłaty na plebanię.

6. Ruszelczyce – dziękujemy parafianom za przyjęcie strażaków i ofiarę na świątynię.

7. Spotkania wspólnot: Reczpol – wtorek Żywy Różaniec, czwartek ministranci, piątek KSM; Ruszelczyce – środa Żywy Różaniec, piątek młodzież

8. Msze Św. Krzywcza – codziennie o 17.00, Reczpol – codziennie o 16.00, Ruszelczyce: pn, śr, pt o 18.00

9. Babcie i dziadziów naszej parafii polećmy opiece Matki Bożej: Pod Twoją obronę…