II Niedziela zwykła – 14 stycznia 2018

1. a) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Dziś druga niedziela miesiąca. Zbierana składka jest przeznaczona na świątynię. Bóg zapłać za ofiary.
b) Ruszelczyce – dziś popołudniem strażacy przejdą po naszych domach zbierając datki na świątynię.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę 17 I Św. Antoniego Opata, zaś w piątek 19 I Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Zachęcamy do modlitwy w intencji naszej diecezji.

3. W czwartek 18 I rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tegoroczny Tydzień Modlitw będzie pod hasłem: „Prawica Twoja wsławiła się mocą“. To czas, gdy chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na całym świecie na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach, konferencjach, koncertach i innych spotkaniach. Ekumenizm to postawa pełna tolerancji i szacunku wobec bliźnich oraz ich tradycji religijnych.

4. a) W sobotę 20 I w Krzywczy o 15.30 katecheza dla uczniów III klas Gimnazjum przed Bierzmowaniem.
b) W sobotę 20 I w świetlicy wiejskiej w Reczpolu odbędzie się opłatek i zabawa taneczna dla emerytów i rencistów. Do udziału w spotkaniu serdecznie zaprasza Związek Emerytów i Rencistów, a także parafialny oddział Akcji Katolickiej. Zapisy u P. Głuszko i P. Dudzińskiego.

5. Reczpol – w następną niedzielę składka na świątynię.

6. Zakończyliśmy wizytę kolędową. Składamy podziękowanie za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę. Dziękujemy za ofiary składane z tej okazji. Zostaną one przeznaczone na utrzymanie kapłanów, pokrycie kosztów wyjazdów duszpasterskich oraz cele parafialne. Bardzo boleśnie niepokoi nas: nie przyjęcie kapłana przez niektórych parafian, brak praktyk religijnych – spowiedzi i komunii, nieobecność na świątecznej Mszy Św., brak pogłębionego życia religijnego, braku zaangażowania we wspólnotach, zamieszkiwanie w konkubinacie, sąsiedzkie waśnie, alkoholizm. Niech Boże Dziecię błogosławi wszystkim w nowym 2018 roku.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wpłaty dokonane w grudniu 2017 roku na remont plebanii: Chyrzyna 190 zł, Krzywcza 1.580 zł, Reczpol 1.580 zł (brak listy nr. 5, 6), Ruszelczyce 250 zł, Średnia 40 zł, Wola Krzywiecka 830 zł (brak listy nr. 7) . Razem w grudniu zebraliśmy 4.470 zł. Prosimy o zabranie ze sobą list na miesiąc styczeń. W 2017 roku zbiórka na plebanię wyniosła 76.590 zł. Stan konta parafialnego wynosi 24.000 zł. Nie wszystkie ubiegłoroczne prace zostały dokończone i rozliczone. Parafia jest wdzięczna p. Stanisławowi Bajdzie, P. Mariuszowi Królowi za pomoc w pozyskaniu środków finansowych z Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego i Funduszu Ochrony Środowiska, P. Witoldowi Szpytmanowi za przygotowanie wniosków i rozliczenie, firmie ELBRUK – Andrzej Kroczek za prowadzone prace, P. Janinie Hołowieckiej za prowadzenie finansów parafii. W bieżącym roku zamierzamy zakończyć prace i 8 IX w uroczystość odpustową dokonać poświęcenia plebanii. Parafian gorąco prosimy o dalsze wpłaty.

8. Spotkania wspólnot: Krzywcza – środa Żywy Różaniec, piątek RAM, Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, czwartek lektorzy, piątek młodzież, Ruszelczyce – piątek młodzież

9. Msze Św.: Krzywcza – codziennie o 17.00, Reczpol – codziennie o 16.00, Ruszelczyce – pn, śr, pt o 18.00. Kancelaria parafialna czynna: pn, śr, pt 15.00 – 16.00

10. Maryi Królowej Polski polećmy Ojczyznę: Pod Twoja obronę…