Święto Chrztu Pańskiego – 7 stycznia 2018

1. a) Dzisiejsza niedziela to Święto Chrztu Pańskiego. Niech będzie ono przypomnieniem naszego własnego chrztu. Przez ten bowiem sakrament staliśmy się dziećmi Bożymi i weszliśmy do wspólnoty Kościoła. Z odwagą podejmujmy obowiązki chrześcijanina.
b) Wraz z dzisiejszą niedzielą kończymy w liturgii Okres Bożego Narodzenia, chociaż kolędy w świątyni i naszych domach śpiewamy tradycyjnie do 2 lutego. Zachowajmy także świąteczny wystrój naszych domów.
c) Dzisiaj pierwsza niedziela stycznia, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: “Aby w krajach azjatyckich chrześcijanie, wraz z innymi mniejszościami religijnymi, mogli żyć swoja wiarą w pełni wolności.
d) Dzisiejsza składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Dalszy ciąg kolędy: od 15.00 do 21.00
a) poniedziałek 8 I – Średnia: 1 kapłan od Woli Krzywieckiej, 2 kapłan od rodziny Pich nr. 45 w kierunku świątyni, 3 kapłan od lasu do wioski.
b) wtorek, Środa 9, 10 I – Wola Krzywiecka: jeden kapłan od Krzywczy w kierunku Średniej, drugi kapłan od Kamionki w kierunku Potaszu, trzeci kapłan od Średniej w kierunku Krzywczy
c) czwartek, piątek 11, 12 I – Krzywcza: 1 kapłan za rzeką, za wioską, część Osiedla, 2 kapłan ulica i rynek, 3 kapłan Blich i część Osiedla.
d) sobota 13 I od 9.001 kapłan Chyrzyna od mostu, 2 kapłan Kupna od lasu, 3 kapłan Kupna od Chołowic i Chyrzynka.
e) Prosimy zgłaszać na sobotnie popołudnie tych, którzy byli nieobecni lub zostali pominięci podczas wizyty duszpasterskiej.

3. Msze Św. w tym tygodniu: Krzywcza – od poniedziałku do soboty o 7.00
Reczpol – od poniedziałku do soboty o 7.30
Ruszelczyce – pn, śr, pt o 7.30
Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: poniedziałek, środa, piątek 8.00 – 9.00

4. W dniu 20 I w świetlicy wiejskiej w Reczpolu odbędzie się opłatek i zabawa taneczna dla emerytów i rencistów. Koszt wpisowego 20 zł. Podczas tej uroczystości odbędzie się także kwesta pieniężna na rzecz remontu plebanii w Krzywczy. “Walczyk czekoladowy” będzie okazją do wsparcia modernizacji budynku parafialnego. Serdecznie zapraszamy parafian do udziału w zabawie. Zapisy u P. Głuszko i P. Dudzińskiego.

5. a) Serdecznie zachęcamy parafian w rozpoczętym roku do prenumeraty  prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Źródła. Zapisy w zakrystii. Jesteśmy świadomi, że czasopisma katolickie są bardzo dobrym narzędziem do rozwoju duchowości i wiedzy o Bogu, człowieku i świecie. To zaledwie koszt 5 zł tygodniowo.
b) Zachęcamy do prenumeraty czasopism dla dzieci. Pisma dla najmłodszych czytelników zawierają m.in. czytanki, łamigłówki, zgadywanki, a nawet wycinanki i gry planszowe oraz sylwetki świętych patronów. W miesięcznikach, których odbiorcami są starsze dzieci, przeczytać można m.in. komentarze do Ewangelii, opowiadania z morałem i wywiady z ciekawymi ludźmi