1. a) Dzisiaj Święto Świętej Rodziny. Rodzina to święta instytucja ustanowiona przez Boga i uobecniona w życiu Jezusa, Maryi i Józefa. Wpatrujmy się w świętą Rodzinę i uświęcajmy nasze rodziny przez miłość i modlitwę.
b) Dziś także zakończenie Roku Pańskiego 2017. Po Mszy Św. nabożeństwo dziękczynno-błagalne.

2. W poniedziałek 1 I Uroczystość Bożej Rodzicielski Maryi. Niedzielny porządek nabożeństw. Po sumie w Krzywczy i Reczpolu wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o pokój na świecie.

3. W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
a) W I czwartek po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy za pasterzy oraz powołania. Możliwość skorzystania ze spowiedzi na 30 min przed Mszą Św.
b) W I piątek: Krzywcza – spowiedź 6.30, Msza Św. 7.00, popołudniem spowiedź 16.00, Msza św. o 17.00
Reczpol – spowiedź 15.00, Msza Św. 16.00
Ruszelczyce – spowiedź 17.00, Msza Św. 18.00
Średnia – spowiedź 15.30, Msza Św. 16.00
Chorych w pierwszy piątek odwiedzimy od godziny 9.00.

4. W sobotę 6 I Uroczystość Objawienia Pańskiego. Uczcijmy Epifanię – Objawienie się Boga. Msze Św. jak w niedzielę. Poświęcenie kredy i kadzidła. Poświęconą kredą oznaczmy drzwi naszych domów, a woń kadzidła niech się rozejdzie w naszych mieszkaniach. Jest możliwość nabycia zestawu kredy i kadzidła w zakrystii. Składka przeznaczona na misje.

5. a) Za tydzień w niedzielę Święto Chrztu Pańskiego, kończy się czas Bożego Narodzenia.
b) Następna niedziela, to pierwsza niedziela miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych.
c) Za tydzień składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

6. Dalszy ciąg kolędy: wtorek, środa, czwartek – Ruszelczyce – pierwszy kapłan od Krzywczy, drugi kapłan od P. Mariusza Króla w kierunku Babic, trzeci kapłan od Babic w stronę wioski.

7. a) Godziny Mszy Świętej: Krzywcza: pn, wt, śr, czw, o 7.00, Reczpol: pn, wt, śr, czw, o 7.30
Ruszelczyce: śr, czw o 7.30
b) Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: środa, piątek od 8.00 do 9.00

8. Serdeczne podziękowanie kierujemy wobec tych, którzy pomagali w świątecznym przybraniu świątyni: zrobieniu szopki, strojeniu choinek. Składamy serdeczne “Bóg zapłać!”
Krzywcza – Panom za umocowanie choinek, Paniom za zrobienie stroików i ozdób choinkowych, ks. Krzysztofowi i młodzieży za strojenie szopki i choinek.
Reczpol – mężczyznom za przywiezienie i umocowanie choinek i szopki, ks. Janowi, młodzieży i parafianom za strojenie choinek.
Ruszelczyce – P. Kościelnemu za umocowanie i strojenie szopki i choinek.
Średnia – Parafianom za przygotowanie szopki i choinek.

9. a) Zakończyliśmy w Kościele rok liturgiczny, który przebiegał pod hasłem: “Idźcie i głoście“. Jednym z zadań tego roku duszpasterskiego jest głoszenie Ewangelii nadziei przez realizację potrójnej misji Chrystusa – kapłańskiej, prorockiej i królewskiej.
b) Przeżyliśmy w tym roku wielki jubileusz 100-lecia objawień Matki Bożej w Fatimie. Orędzie fatimskie pozostaje wciąż aktualne i czeka na swoje wypełnienie. Nawiedzenie Matki Bożej w znaku figury MB Fatimskiej naszych domów przyczyniło się do pogłębienia życia duchowego rodzin naszej Parafii.
c) Statystyki 2017 roku: Chrzty – 32, I Komunii Św. 47, Bierzmowani 27, Małżeństwa – 16, Pogrzeby 28.
d) Parafia składa serdeczne podziękowania Panu kościelnemu Janowi, Pani organiście Markowi, ministrantom za posługę w świątyni, parafianom za troskę o świątynię: comiesięczną składkę, sprzątanie, świeże kwiaty. Bóg zapłać! Szczęść Boże w Nowym 2018 Roku!

Kategorie: Ogłoszenia