IV Niedziela Adwentu – 24 grudnia 2017

1. a) Dzisiaj ostatnia niedziela Adwentu. Msze Św. przed południem bez zmian. Po południu nie będzie Mszy Św. w Krzywczy o 16.00.
b) Wieczorem zasiądziemy do wieczerzy wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilii. Zadbajmy, by nikt w samotności nie spożywał wieczerzy wigilijnej. Należy rozpocząć od wspólnej modlitwy, lektury Pisma Świętego, łamania opłatkiem i wspólnego kolędowania. Z wieczerzy wigilijnej należy wykluczyć alkohol.
Pasterki – Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce – 24.00, Średnia 22.00. Taca mszalna z “Pasterki” przeznaczona na Fundusz Ochrony Życia.
Krzywcza, Ruszelczyce – czuwanie modlitewne przed Pasterką od 23.30. Reczpol – “Wieczór kolęd” od 23.15. Zapraszamy.

2. W poniedziałek 25 XII Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Przyjdźmy, pomimo udziału w Pasterce, by złożyć Bogu dziękczynienie za Wcielenie Bożego Słowa, Jego Syna, który zamieszkał wśród nas. Przyjmijmy Tego, który przychodzi do swojej własności. Porządek nabożeństw przed południem jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o 16.00 w Krzywczy.

3. We wtorek 26 XII święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w niedzielę. Nie będzie Mszy Św. o 16.00 w Krzywczy. Błogosławieństwo owsa. Składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu, Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Dom Księży Emerytów.

4. W środę 27 XII święto Św. Jana Ewangelisty. Błogosławieństwo wina. Msza Św. Krzywcza 17.00, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00.

5. Od czwartku 28 XII Rozpoczynamy tradycyjne odwiedziny duszpasterskie – “kolędę“. Pragniemy zanieść do Waszych domów błogosławieństwo Chrystusa i wspólnie się pomodlić. Zachciejmy przeżyć te odwiedziny jako akt religijny. Okażmy kapłanowi szacunek, bądźmy w miarę możliwości wszyscy w domu. Dom nasz niech będzie przygotowany: nakryty stół, woda święcona, krzyż, świece, Pismo Święte, zeszyty dzieci i młodzieży z religii. Uczyńmy wszystko, by atmosfera tego spotkania była podniosła i jednocześnie miła, serdeczna. W dzień powszedni kolęda będzie trwała od 15.00 do 21.00, zaś w soboty od 9.00 do 18.00. Kolędę rozpoczniemy w Reczpolu.
a) Pierwszy kapłan rozpocznie od Kijowa w kierunku Karczmy, świątyni
b) Drugi kapłan od Łazów w kierunku Krzywczy, po obu stronach
c) Trzeci kapłan od. P. Stanisława Lewiarza nr. 142 w kierunku cerkwi, a w sobotę od Przychołowic w kierunku cerkwi.

6. a) Godziny Mszy Świętej: Krzywcza: czw, pt, sb o godz. 7.00, Reczpol: czw,pt, sb o godz. 7.30, Ruszelczyce: pt o godz. 7.30.
c) Kancelaria parafialna czynna w tym tygodniu: środa 15.00-16.00, piątek 8.00-9.00.

7. W przyszłą niedzielę 31 XII zakończenie Roku Pańskiego 2017. Zakończmy go w naszych świątyniach modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. Msze Św. jak w każdą niedzielę. Nabożeństwo po Mszy Św.

8. Podobnie jak w ubiegłym roku, młodzież Ruchu Apostolstwa Młodzieży wyruszy jako Kolędnicy Misyjni. Chodząc po domach i przedstawiając scenkę, będą zbierać fundusze dla ks. Wojciecha Baciora pracującego w Ekwadorze. Przyjmijmy ich życzliwie i włączmy się w dzieło misji.

9. Matce Najświętszej polecajmy posługę JE Ks. abpa Adama Szala: Pod Twoja obronę…