III Niedziela Adwentu – 17 grudnia 2017

1. Reczpol – Dzisiaj składka na świątynię. O godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej “Jasełka”, śpiewanie kolęd, kiermasz ozdób świątecznych.

2. a) Pan jest coraz bliżej. Kościół chce nam pomóc w adwentowej przemianie. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony adwentu. Zachęcamy więc do codziennego uczestnictwa w Roratach.
b) Ze względu na wyjazdy na spowiedzi ulegną zmianie godziny odprawiania Mszy Św.
Krzywcza – pn – czw godz. 7.00, pt, sb 17.00
Reczpol – pn – czw godz. 7.30., pt, sb 16.00
Ruszelczyce – pn, śr godz. 7.30., pt 18.00
c) Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna: pn śr 8.00 – 9.00, pt 15.00 – 16.00

3. W czwartek 21 XII będziemy przeżywać parafialną spowiedź adwentową. Trzeba nam Boże Narodzenie świętować i przyjmować Dzieciątko Jezus z czystym sercem. Prosimy nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę przed świętami. Ponadto zostawmy możliwość spowiedzi, tym, którzy wrócą z zagranicy. Przyjadą kapłani z dekanatu, skorzystajmy z łaski Sakramentu Pokuty. Godziny spowiedzi: Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce od 14.00 do 17.00, Średnia – od 15.30 do 16.30. Prosimy zgłaszać chorych do spowiedzi przed świętami, do których nie jeździmy na I piątki miesiąca. Spowiedź i Komunia Św. dla chorych 22 XII.

4. W piątek 22 XII kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem świętego Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 16.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii.

5. a) W sobotę 23 XII przypada rocznica święceń biskupich, a w niedzielę 24 XII dzień imienin ks. abp Adama Szala. Polecajmy Go Bogu w naszych modlitwach.
b) W sobotę o 15.30 w Krzywczy katecheza dla klas VI, VII SP przed Bierzmowaniem.

6. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o Życie Chrześcijańskie Rodzin, tzw. Suche Dni. Włączmy się do tej modlitwy, polecając Bogu wszystkie rodziny naszej parafii, a zwłaszcza te, które zamykają się na życie, na dzieci.

7. Za tydzień ostatnia niedziela Adwentu. Msze Św. przed południem bez zmian. Po południu nie będzie Mszy Św. w Krzywczy o 16.00.

8. Do nabycia w zakrystii świeca Caritas. Świeca ta przypomina nam, że jesteśmy gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Można także zakupić kalendarze na 2018 rok

9. a) Krzywcza, Ruszelczyce – Pan organista Marek Laska składa serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie podczas roznoszenia opłatków na stół wigilijny. Bóg zapłać za złożone ofiary!
b) Reczpol, Średnia – Składamy serdeczne podziękowanie za życzliwe przyjęcie młodzieży podczas roznoszenia opłatków na stół wigilijny. Bóg zapłać za zrozumienie i złożone ofiary.

10. Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłego w minionym tygodniu Mariana Żaka, parafianina z Woli Krzywieckiej. Wieczne odpoczywanie…