1. a) Dziś dzień modlitw w intencjach Kościoła na Wschodzie. Zbiórka do puszek. Czytamy w apelu Episkopatu Polski: “Kościół ten, cieszy się z pewnej odzyskanej wolności, ale ciągle potrzebuje pomocy i środków, niezbędnych do skutecznego pełnienia tego jakże ważnego dzieła. Każdego roku realizowanych jest ponad 400 projektów: budowy nowych świątyń, plebanii, sal katechetycznych, renowacje starych, zakup wyposażenia: tabernakulów, kielichów, monstrancji, systemów nagłośnienia. Wspierane są wakacyjne wyjazdy dzieci i młodzieży, stołówki dla ubogich.”
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Dziś druga niedziela miesiąca. Taca przeznaczona na świątynię.
c) Reczpol – dzisiaj popołudniem młodzież rozniesie po naszych domach poświęcone opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary zostaną przeznaczone jako podziękowanie za pracę P. Kościelnego i P. Organistki.
d) Średnia – dzisiaj młodzież rozniesie opłatki na stół wigilijny. Złożone ofiary zostaną przeznaczone jako podziękowanie za pracę P. Kościelnego.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę 13 XII Św. Łucję z Syrakuz – męczennicę z 304 roku, w czwartek 14 XII Św. Jana od Krzyża, reformatora męskiej gałęzi Karmelu.

3. Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – W tym tygodniu Pan organista Marek Laska rozniesie po domach poświęcone opłatki na stół wigilijny. Przyjmijmy go życzliwie i wynagradzajmy za gorliwą i sumienną pracę. Poniedziałek – Ruszelczyce, wtorek – Krzywcza, środa – Wola Krzywiecka, czwartek – Chyrzyna, Kupna i cd Wola Krzywiecka.

4. a) Ze względu na wyjazdy na spowiedzi adwentowe ulegną zmianie godziny odprawiania Mszy Św. Krzywcza: pn – czw o godz.17.00, zaś pt, sb o godz. 7.00, Reczpol – pn – czw 16.00, zaś pt, sb godz. 7.30., Ruszelczyce – pn, śr godz.18.00, zaś pt godz. 7.30.
b) Kancelaria w tym tygodniu będzie czynna: pn, śr 15.00-16.00, pt 8.00-9.00

5. Reczpol – W następną niedzielę składka na świątynię. Za tydzień o godzinie 15.00 w Szkole Podstawowej “Jasełka” – program artystyczny w wykonaniu uczniów oraz kiermasz bożonarodzeniowy. Pani Dyrektor, Grono Nauczycielskie i społeczność uczniowska serdecznie zapraszają.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wpłaty dokonane w listopadzie na modernizację plebanii: Krzywcza 850 zł, Reczpol – 1.360 (brak listy 3, 5), Ruszelczyce 710 zł, Średnia 390 zł, Wola Krzywiecka 600 zł (brak listy 7,8). Zebraliśmy 3.910 zł. Bóg zapłać! Prosimy o zabranie ze sobą list na grudzień.

7. Do nabycia w zakrystii świece Caritas. Świeca ta przypomina nam, że jesteśmy gotowi nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Można także zakupić kalendarze na 2018 rok.

8. Niepokalanej Matce polecajmy młodzież naszej parafii, zwłaszcza dziewczęta: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia