I Niedziela Adwentu – 3 grudnia 2017

1. a) Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele – 2017/2018. Ten rok będzie przebiegał pod hasłem: “Duch, który umacnia miłość”. Jego celem jest ponowne odkrycie Ducha Świętego, otwarcie się na Jego działanie oraz refleksja nad sakramentem bierzmowania i jego skutkami. Głębsze poznanie trzeciej Osoby Trójcy Świętej jest bardzo potrzebne. Dzięki pieczęci Ducha, otrzymanej w tym sakramencie bierzmowania, chrześcijanin osiąga pełnię tożsamości i staje się świadomy swego posłannictwa w Kościele i świecie, angażując się poprzez żywą, czynną i apostolską wiarę.
b) Dzisiaj pierwsza niedziela grudnia, adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: “Aby osoby starsze, wspierane przez rodziny i przez wspólnoty chrześcijańskie współpracowały wykorzystując mądrość i doświadczenie w przekazywaniu wiary i wychowaniu nowych pokoleń.
c) Dzisiejsza składka przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy czas Adwentu. Adwent jest czasem radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem oczekiwania ma być dla nas Matka Najświętsza. We wszystkie dni Adwentu z wyjątkiem niedzieli i uroczystości będzie sprawowana Eucharystia o Matce Bożej, zwana roratnią. Zapraszamy do codziennego uczestnictwa we Mszy Świętej, zwłaszcza dzieci z lampionami.
a) Przez cały Adwent zachęcamy do korzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź adwentowa w naszej parafii w czwartek 21 XII
b) Jak co roku Caritas zachęca nas do włączenia się w pomoc najbiedniejszym poprzez zakup świecy na stół wigilijny – koszt zakupu: minimum 5 zł. W zakrystii można zakupić kalendarze na 2018 rok.

3. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Po Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania.

4. W piątek 8 XII Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Zachęcamy wszystkich wiernych do udziału w Eucharystii. Msze Św. Krzywcza – 8.00, 17.00, Reczpol 8.00, 16.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00.
a) W ten dzień dzieci z klas III otrzymają na popołudniowej Mszy Św. poświęcone medaliki Niepokalanej.
b) Z racji Uroczystości Niepokalanego Poczęcia NMP bardzo zachęcamy do podjęcia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Polega ona na codziennej trwającej 9 miesięcy modlitwie w intencji narodzin dziecka zagrożonego zabiciem.

5. W sobotę 9 XII w Krzywczy o 15.30 katecheza dla klas II Gimnazjum w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

6. a) W następną niedzielę Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Zbiórka do puszek przeznaczona na pomoc tym Kościołom.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – za tydzień składka na świątynię. Prosimy składać listy na plebanię. Reczpol – za tydzień młodzież przejdzie po domach roznosząc opłatki na stół wigilijny. Pieniążki zostaną przeznaczone na potrzeby parafii. Prosimy składać listy z listopada na plebanię.
Średnia – za tydzień młodzież przejdzie po domach roznosząc opłatki na stół wigilijny. Pieniążki zostaną przeznaczone na potrzeby parafii.

7. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – środa Żywy Różaniec, sobota RAM
Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, czwartek ministranci i lektorzy, piątek młodzież
Ruszelczyce – poniedziałek Żywy Różaniec, piątek młodzież