XXXIII Niedziela zwykła – 19 listopada 2017

1. a) Dzisiaj I Światowy Dzień Ubogich, ogłoszony przez papieża Franciszka. To wydarzenie ma nas uczulić na ubogich, często ukrytych i nieznanych. Obok nas są obszary biedy ukrytej, ludzi bezradnych, zadłużonych czy samotnych. Jest to wydarzenie, które polega przede wszystkim na spotkaniu z drugim człowiekiem. Największą biedą dzisiejszego człowieka jest jego samotność, dlatego tak ważny jest wymiar przyjacielskiego spotkania. Nie chodzi tylko o to, by człowieka nakarmić, ale żeby stworzyć mu przestrzeń, w której sam w sobie się zbierze, by się podnieść.
b) Dziś w Krzywczy o godz. 12.00 spotkanie dla rodziców i dzieci komunijnych. I przymiarka strojów.
c) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – dzisiejsza składka przeznaczona na Dom Księży Emerytów “Emaus” w Korczynie.
d) Reczpol – dziś składka na świątynię.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek 20 XI Św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek 21 XI Ofiarowanie NMP, w środę 22 XI Św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Wyrażamy wdzięczność naszym organistom P. Markowi Laska i P. Wiktorii Bajda za służbę wspólnocie parafialnej. Będziemy polecać ich w naszych modlitwach; w sobotę 24 XI Św. Katarzynę Aleksandryjską, odpust w Bachórcu.

3. W środę 22 XI kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 16.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii.

4. a) W sobotę 25 XI o godz. 15.30 w Krzywczy katecheza dla klas VI i VII SP przygotowująca do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
b) Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce – w sobotę Msza Św. wypominkowa i różaniec

5. Za tydzień Uroczystość Chrystusa Króla – ostatnia niedziela roku liturgicznego. Po Mszy odnowienie Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana naszych serc. Potrzeba nam świadomie powiedzieć: TAK Chrystusowi, Ewangelii i Kościołowi.

6. Spotkana wspólnot: Krzywcza: czwartek kandydaci, piątek RAM
Reczpol – czwartek kandydaci, piątek o 15.00 dziewczynki, po Mszy Św. KSM
Ruszelczyce – poniedziałek kandydaci, piątek młodzież.