1. Oświadczenie KEP w sprawie ograniczenia handlu w niedzielę.

2. a) Dziś adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: Aby chrześcijanie w Azji, dając świadectwo Ewangelii swoimi słowami i czynami, przyczyniali się do dialogu, pokoju i wzajemnego zrozumienia, zwłaszcza z wyznawcami innych religii.
b) Dzisiejsza taca mszalna przeznaczona na potrzeby archidiecezji.

3. W tym tygodniu wspominamy:
a) W czwartek 9 XI rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej – pierwszej chrześcijańskiej świątyni. Wydarzenie to miało miejsce w Rzymie, 9 listopada 324 roku.
b) w sobotę 11 XI Św. Marcina z Tours, który jako młody żołnierz oddał proszącemu biedakowi połowę swego płaszcza.
c) W niedzielę 12 XI Św. Jozafata, który oddał życie za umocnienie unii Kościoła wschodniego i zachodniego.

4. a) W sobotę o 15.30 w Krzywczy katecheza dla III klas Gimnazjum przed Bierzmowaniem.
b) Krzywcza, Reczpol – w sobotę Msza Św. wypominkowa i różaniec za zmarłych.

5. a) W niedzielę 12 XI obchody parafialne i gminne Narodowego Święta Niepodległości z udziałem asysty Wojska Polskiego. Dla nas Polaków dzień wdzięczności za wielokrotnie odzyskiwaną niepodległość Ojczyzny. Modlimy się o błogosławieństwo Boże dla Polski i Polaków. Polecać będziemy Bogu tych wszystkich, którzy oddali życie za Ojczyznę. O godz. 11.00 uroczysta Eucharystia z kazaniem, złożenie kwiatów pod pomnikiem, akademia w Zespole Szkół. Serdecznie zapraszamy.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – za tydzień taca na świątynię. Prosimy składać listy na plebanię. Reczpol – Prosimy składać listy na plebanię.

6. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – wtorek kandydaci, środa Żywy Różaniec, w piątek RAM
Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, w piątek o 15.00 dla dziewczynek, po Mszy Św. KSM, sobota Żywy Różaniec
Ruszelczyce – poniedziałek kandydaci, piątek młodzież

7. a) Krzywcza – bardzo dziękujemy parafianom za fundusze na koronę dla Matki Bożej Fatimskiej. Panu Tadeuszowi Kozioł z Ruszelczyc za wykonanie. Bóg zapłać!
b) Reczpol – bardzo dziękujemy parafianom za fundusze na koronę dla Matki Bożej Fatimskiej. Panu Tadeuszowi Kozioł z Ruszelczyc za wykonanie. Księdzu Stanisławowi Pawłowskiemu za ufundowanie przepięknej monstrancji. Dziękujemy za przygotowanie uroczystości: ks. Janowi Rogula za przygotowanie liturgii, P. Bajda, P. Dudzińskiemu, młodzieży za śpiew, ministrantom, Akcji Katolickiej, Straży Pożarnej za udział ze sztandarem, Paniom w kuchni za przygotowanie obiadu. Pani Wanat za ciasta. Bóg zapłać!
c) Średnia – bardzo dziękujemy parafianom za fundusze na koronę dla Matki Bożej Fatimskiej. Panu Tadeuszowi kozioł z Ruszelczyc za wykonanie. Bóg zapłać!

8. Prośmy Matkę Najświętszą o błogosławieństwo dla Ojczyzny: Pod Twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia