XXX Niedziela zwykła – Rocznica poświęcenia własnego kościoła – 29 października 2017

1. a) Dzisiaj rocznica poświęcenia własnej świątyni, w której słuchamy Słowa Bożego i przyjmujemy sakramenty. Dzisiaj dziękujemy Bogu, że pozwolił wznieść ten Dom Boży, pamiętamy o fundatorach, ofiarodawcach, budowniczych. Dziękujemy wszystkim parafianom, że nie szczędzą środków i trudów w celu godnego utrzymania świątyni.

b) Dzisiaj w Reczpolu przeniesiony odpust ku czci Św. Jana Pawła II. 10 rocznica konsekracji świątyni. Poświęcenie witraży i koron na figury MB Fatimskiej z Krzywczy, Reczpola i Średniej. O 11.30 różaniec, Eucharystia o godz.12.00 pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Stanisław Jamrozka. Serdecznie zapraszamy.

c) Dziś w Przemyślu Bal Wszystkich Świętych. Msza Święta o godz. 12.30 w kościele O. Franciszkanów, spotkania ze świętymi, katecheza multimedialna, o 14.30 barwny korowód, który przejdzie na Plac Niepodległości, gdzie będzie wspólna zabawa.

2. a) We wtorek 31 X zakończenie nabożeństw październikowych. Dziękujemy tym, którzy przychodzili do świątyni na wspólną modlitwę. Dzieci prosimy, by wyklejone plansze złożyły u swoich katechetów.

b) Reczpol – adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 15.00

3. We środę 1 XI Uroczystość Wszystkich Świętych. Z radością będziemy wspominać tych, którzy przebywszy trud ziemskiego życia cieszą się chwałą nieba. Weźmy udział przed południem w tej uroczystej Eucharystii dla dobra swojego i rodziny. Msze Św. jak w każdą niedzielę: Krzywcza 8.00, 11.00; Reczpol 8.00, 11.00, Ruszelczyce 9.30, Średnia 9.30. Natomiast Msza święta w intencji wszystkich wiernych zmarłych parafian ze względu na niepogodę będzie w świątyni w Krzywczy o godz. 14.00. Można po raz drugi w ciągu dnia przyjąć Komunię Świętą. Na bocznych ołtarzach są karteczki, na których można wypisać naszych zmarłych za których będziemy modlili sie w listopadzie.

4. W czwartek 2 XI Dzień Zaduszny – dzień naszej pamięci i modlitwy w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Polecajmy Miłosierdziu Bożemu szczególnie tych, którzy znajdują się w czyśćcu i czekają na oglądanie Boga twarzą w twarz. Wspomagajmy naszych zmarłych ofiarą Mszy Św., komunią św., modlitwą, cierpieniem, dobrymi uczynkami. Do 8 listopada można zyskać odpust zupełny za nawiedzenie cmentarza i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki: wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, spowiedź, komunia św. modlitwa za zmarłych i w intencjach Ojca Św. Msze Św.: Krzywcza 8.00 z procesją na cmentarz, 17.00; Reczpol 15.00 z procesją na cmentarz, Ruszelczyce 18.00, Średnia 15.30 z procesją na cmentarz.

5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca, pierwsza sobota miesiąca.
a) W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta przed I piątkiem – Krzywcza 16.00, Ruszelczyce 17.00. Prosimy o przyjście zwłaszcza dzieci i młodzieży gimnazjalnej. W ten dzień modlimy się za pasterzy, prosimy o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

b) W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź o 6.30, Msza Św. o 7.00, po południu od 15.30, o 17.00 Msza Św.
Reczpol – spowiedź od 15.00, Msza Św. o 16.00
Ruszelczyce – spowiedź od 17.00, Msza Św. o 18.00
Średnia – spowiedź o 15.30, Msza Św. o 16.00
Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00

c) Krzywcza, Reczpol, Ruszelczyce: W sobotę Msza Św. wypominkowa i różaniec za zmarłych. Zachęcamy do przyjścia i modlitwy za zmarłych.

6. Za tydzień 5 XI pierwsza niedziela listopada. Niedziela adoracyjna, zmiana tajemnic różańcowych.

7. Intencje Mszy Św. – Reczpol – Msze Św. od jutra o 16.00