XXIX Niedziela zwykła – 22 października 2017

1. Dziś Niedziela Misyjna rozpoczynająca Tydzień Misyjny. “Idźcie i głoście“- to tytuł Niedzieli i Tygodnia Misyjnego. W Orędziu czytamy: “Świat potrzebuje przede wszystkim Ewangelii Jezusa Chrystusa. Poprzez Kościół kontynuuje On swoją misję Miłosiernego Samarytanina, opatrując krwawiące rany ludzkości oraz misję Dobrego Pasterza, nieustannie poszukując tych, którzy się zagubili na drogach zagmatwanych i prowadzących donikąd.” W tym tygodniu w sposób szczególny w modlitwie różańcowej wspominać będziemy dzieła misyjne Kościoła i misjonarzy. Wspierajmy dzieło misyjne: codziennym udziałem we Mszy Świętej i modlitwie różańcowej. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na misje. Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych: budowy i remonty kościołów, kaplic, szpitali.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: we wtorek 24 X wspomnienie bł. ks. Jana Balickiego, modlimy się w naszej archidiecezji o jego kanonizację W sobotę 28 X święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

3. W sobotę 28 X o godz. 16.30 spotkanie dla uczniów klas V i VI SP przed Bierzmowaniem.

4. a) W najbliższą niedzielę 29 X w naszych świątyniach będziemy obchodzić rocznicę ich poświęcenia.

b) W następną niedzielę w Reczpolu przeniesiony odpust ku czci Św. Jana Pawła II. Będziemy także dziękować Bogu i ludziom za 10-lecie postawienia i poświęcenie świątyni. Dokonamy poświęcenia witraży i koron na figury MB Fatimskiej z Krzywczy, Reczpola i Średniej. Uroczysta Eucharystia o godz.12.00 pod przewodnictwem J. E. ks. bpa Stanisław Jamrozka. Serdecznie zapraszamy parafian.

c) Za tydzień w nocy z soboty 28 X na niedzielę 29 X zmiana czasu z letniego na zimowy. Z godziny 3.00 na 2.00. Cofamy zegarki o godzinę i śpimy dłużej!

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Kard. August Hlond mówił w 1948 roku: “Polska nie zwycięży bronią, ale modlitwą, pokutą, wielką miłością bliźniego i różańcem. Trzeba ufać i modlić się. Jedyną broń, której Polska używając odniesie zwycięstwo – jest różaniec. On tylko uratuje Polskę od tych strasznych chwil, jakimi może narody będą karane za swą niewierność względem Boga. Polska będzie pierwsza, która dozna opieki Matki Bożej. Maryja obroni świat od zagłady zupełnej. Nastąpi wielki triumf Serca Matki Bożej, po którym dopiero zakróluje Zbawiciel nad światem przez Polskę“. Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Nabożeństwa różańcowe: Krzywcza 17.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. W niedzielę różaniec jest odmawiany: Krzywcza 15.30, Reczpol 10.30, Ruszelczyce 9.00, Średnia 9.00.

6. Zachęcamy, aby z racji zbliżającej się Uroczystości Wszystkich Świętych skorzystać ze spowiedzi świętej, aby zmarłym zanieść dar przyjętej Komunii Świętej i zyskanych odpustów. Spowiadamy każdego dnia przed Mszą św. Nie zapomnijmy o uporządkowaniu grobów naszych bliskich na cmentarzu.

7. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – środa o 16.00 dzieci, piątek RAM
Reczpol – poniedziałek Rada Parafialna z Reczpola, czwartek kandydaci, ministranci i lektorzy, piątek KSM

Ruszelczyce – piątek młodzież

8. Matce Najświętszej polećmy misjonarzy pracujących na całym świecie: Pod Twoja obronę…