1. a) Dziś badanie religijności Polaków, które prowadzi Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego. Raz do roku ustala się ilu spośród parafian uczestniczy w niedzielnej Eucharystii, ilu przyjęło sakrament Komunii Św. Stąd nie dziwmy się, że ministranci będą liczyć wiernych przystępujących do Komunii Św. i wychodzących ze Mszy Św.
b) Reczpol – dzisiejsza taca przeznaczona na świątynię.

2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w poniedziałek 16 X Św. Jadwigę Śląską, we wtorek 17 X Św. Ignacego Antiocheńskiego, w środę 18 X św. Łukasza Ewangelistę, modlimy się w intencji pracowników służby zdrowia; w czwartek 19 X bł. ks. Jerzego Popiełuszkę, módlmy się o rychłą kanonizację męczennika za wiarę, który mówił: “Tylko ten może zwyciężyć zło, kto sam jest bogaty w dobro“; w piątek 20 X Św. Jana Kantego, odpust w Tarnawce; w sobotę 21 X bł. Jakuba Strzemię.

3. a) W sobotę pielgrzymka Dzieła Pomocy Powołaniom do Przemyśla. W programie Msza Św. w intencji nowych powołań, spotkanie z alumnami Wyższego Seminarium Duchownego. Zapisy u x. Proboszcza.
b) W sobotę w Krzywczy o 16.30 spotkanie dla klas II Gimnazjum przed Bierzmowaniem.

4. a) W najbliższą niedzielę 22 X w Kościele rozpoczyna się Tydzień Misyjny. Taca będzie przeznaczona na dzieło ewangelizacji w świecie.
b) Odpust ku czci Św. Jana Pawła II z 22 X w Reczpolu przeniesiony jest na niedzielę 29 X ze względu na obecność księdza biskupa. Będziemy świętowali 10-lecie poświęcenia świątyni, poświęcimy nowe witraże i korony na figury Matki Bożej Fatimskiej. Krzywcza, Reczpol, Średnia – prosimy o składanie darowizn na koronę dla Matki Bożej Fatimskiej.

5. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Kard. Stefan Wyszyński mówił: „Różaniec jest modlitwą maluczkich i pokornych. Popatrzcie na te zbielałe wargi staruszek i na drżące palce dziadków waszych; dla nich najpiękniejszą księgą mądrości jest Różaniec, tylko w nim czytać umieją”. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tych nabożeństwach w poszczególnych świątyniach: Krzywcza 17.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.00. W niedzielę różaniec jest odmawiany: Krzywcza 15.30, Reczpol 10.30, Ruszelczyce 9.00, Średnia 9.00.

6. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – piątek po Mszy Św. RAM
Reczpol – Żywy Różaniec, w piątek młodzież

Ruszelczyce – piątek młodzież

7. W zakrystii do zakupienia Kalendarze dla Rolników. Cena 22 zł.

8. Przez pośrednictwo Królowej Różańca prośmy Boga o pokój na świecie i pomyślność naszej Ojczyzny: Pod twoją obronę…

Kategorie: Ogłoszenia