XXVI Niedziela zwykła – 1 października 2017

1. a) Dziś pierwsza niedziela października. Adoracja Najświętszego Sakramentu, zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: Aby w świecie pracy wszystkim były zagwarantowane poszanowanie i ochrona praw, a bezrobotnym została dana możliwość przyczyniania się do tworzenia wspólnego dobra.
b) Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
c) Krzywcza – skończyła się peregrynacja Matki Bożej Fatimskiej po Woli Krzywieckiej. Dziś odprowadzimy figurę Pani Fatimskiej do Średniej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 17.00 (dom P. Hop). Można dołączyć do procesji modlitewnej po drodze na Średnią.
d) Średnia – Dziś Matka Boża w kopii Figury Fatimskiej powróci do świątyni. Ok. 18.15 można przyjść na modlitewne przywitanie.

2. Rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. W niedziele różaniec będzie odmawiany: Krzywcza 15.30, Reczpol 10.30, Ruszelczyce 9.00, Średnia 9.00. W dzień powszedni po Mszy Św. Krzywcza 17.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.30.

3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 2 X Świętych aniołów Stróżów, we środę 4 X Św. Franciszka z Asyżu, w czwartek 5 X Św. Faustyny Kowalskiej, Apostołki Bożego Miłosierdzia, w sobotę 7 X NMP Różańcowej.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
a) W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta przed I piątkiem – Krzywcza 16.00, Reczpol 16.00, Ruszelczyce 17.00. Prosimy o przyjście zwłaszcza dzieci i młodzieży gimnazjalnej.
b) W pierwszy piątek w Krzywczy spowiedź o 6.30, Msza Św. o 7.00, po południu od 15.30, o 17.00 Msza Św.; Reczpol – spowiedź od 16.00, Msza Św. o 17.00 i różaniec; Ruszelczyce – spowiedź od 17.00, Msza Św. o 18.00 i różaniec; Średnia – spowiedź o 15.30, Msza Św. o 16.00 i różaniec. Z racji pierwszego piątku kapłani odwiedzą chorych z posługą kapłańską od godz. 9.00

5. a) W sobotę 7 X ogólnopolska inicjatywa Różaniec do Granic. Jej celem jest objęcie modlitwą różańcową granic naszej Ojczyzny. Po przecież różaniec to modlitwa skuteczna w intencji pokoju. Dekanat Dubiecko na miejsce swej modlitwy ma wyznaczony Jasień k. Ustrzyk Dolnych. Zachęcamy parafian do wyjazdu. Zapisy w zakrystii, koszt 20 zł. Ci, którzy nie pojadą są proszeni do włączenia się do tej modlitwy w świątyni bądź we własnych domach.
b) Krzywcza, Reczpol, Średnia – w sobotę ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie w Krzywczy. O godz. 16.50 rozważanie fatimskie, o 17.00 Msza święta z kazaniem, różaniec fatimski, procesja z Figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy przynieść ze sobą świece, które zapalimy podczas procesji. Zachęcamy do udziału.

6. a) W najbliższą niedzielę 8 X przeżywać będziemy w Kościele w Polsce XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją. Mówił Św. Jan Paweł II: “Niech nasza droga będzie wspólna. Niech nasza modlitwa będzie pokorna. Niech nasza miłość będzie potężna. Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.” Zbiórka do puszek na młodzież Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia“. Wyjazd młodzieży do Przemyśla: Ruszelczyce 9.05, Krzywcza 9.10, Reczpol 9.15. Zapisy w zakrystii do czwartku.
b) Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Najbliższa niedziela to II niedziela miesiąca. Składka na świątynię. Prosimy o składanie list z miesiąca września na plebanię. Reczpol – Prosimy o składanie list z września na plebanię.

7. Spotkania wspólnot:
Krzywcza – piątek po Mszy Św. RAM
Reczpol – piątek po Mszy KSM
Ruszelczyce – piątek po Mszy Św. młodzież

8. Msze Św. Krzywcza 17.00, Reczpol – 17.00, Ruszelczyce 18.00, Średnia 16.30.

9. Krzywcza – w sobotę na godz. 8.00 prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu drzewa na opał do świątyni.