1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek 25 września bł. Władysława z Gielniowa, we środę 27 września św. Wincentego a Paulo, w czwartek 28 września św. Wacława męczennika, w piątek 29 września Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała, w sobotę 30 września wspomnienie św. Hieronima, patrona biblistów; w niedzielę 1 października św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

2. a) W sobotę 30 września Archidiecezjalna Pielgrzymka Róż Różańcowych do Jarosławia. Zapraszamy braci i siostry z Żywego Różańca. Wyjazd spod świątyni: Ruszelczyce 8.05, Reczpol, 8.10 Krzywcza 8.15. Koszt wyjazdu 15 zł. Prosimy zabrać krzesełka, parasolki.
b) Krzywcza – w sobotę na godz. 8.00 prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu drzewa na opał do świątyni.

3. a) W niedzielę 1 października początek nabożeństw różańcowych. W czasach tak trudnych, zagubienia człowieka wobec wartości oraz trudnych dla świata i Europy weźmy do ręki różaniec. Zachęcamy parafian do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach, zwłaszcza dzieci i młodzież. Dzieciom będą rozdawane obrazki do wklejenia. Za pobożne odmówienie różańca w świątyni, w rodzinie zyskuje się odpust zupełny.
b) Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca, zmiana tajemnic różańcowych po sumie. W Krzywczy nabożeństwo różańcowe o 15.30. W Reczpolu, Ruszelczycach, Średniej różaniec będzie odmawiany podczas adoracji po Mszy Św. Składka na Seminarium Duchowne w Przemyślu.
c) W przyszłą niedzielę dzieci z klas III Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do I Komunii Św. otrzymają poświęcone różańce: Krzywcza 15.30, Reczpol 11.00, Ruszelczyce 9.30, Średnia 9.30.

4. Zapraszamy młodzież do wpisywania się na pielgrzymkę do bazyliki Archikatedralnej w Przemyślu na rozpoczęcie roku pracy we wspólnotach i świętowania Dnia Papieskiego w dniu 8 października 2017 r. Zapisy w zakrystii. Koszt 10 zł.

5. Spotkania wspólnot: Krzywcza – wtorek kandydaci na ministrantów, czwartek 17.00 dzieci, piątek RAM; Reczpol – wtorek Akcja Katolicka, czwartek kandydaci na ministrantów, piątek 15.30 dziewczęta klas IV-VI, po Mszy Św. młodzież; Ruszelczyce – poniedziałek Żywy Różaniec, piątek młodzież.

6. a) Krzywcza – w czwartek o godz. 20.00 czuwanie modlitewne, prowadzi młodzież.
b) Reczpol – serdeczne podziękowanie kierujemy do naszych parafian, którzy malowali świątynię. Pracowali całkowicie bezinteresownie. Bóg zapłać! Jedyne koszty jakie poniosła parafia to zakup materiałów. Dziękujemy tym także parafianom, którzy pomagali przy rusztowaniach, przygotowaniu świątyni pod malowanie i sprzątaniu po malowaniu. Środki przeznaczone na malowanie będą przeznaczone na poprawienie okuć blacharskich na dachu i zainstalowanie wentylacji.

7. W zakrystii do nabycia książka: “Wszystko o objawieniach z Fatimy“. Są też śpiewniki fatimskie.

8. a) Polećmy rodziny, które w tym tygodniu przyjmują Matkę Bożą do swoich domów w kopii figury fatimskiej: Zdrowaś Maryjo… Pani Fatimska…
b) Polećmy Miłosierdziu Bożemu zmarłego Jerzego Siwieckiego, parafianina z Woli Krzywieckiej. Wieczne odpoczywanie…

Kategorie: Ogłoszenia