XXIV Niedziela zwykła

1. a) Dziś 51 Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu: Papież Franciszek pisze w orędziu: “Chciałbym zachęcić wszystkich do przedstawiania ludziom naszych czasów wersji faktów naznaczonej logiką „dobrej nowiny. Dzisiaj Duch Święty zasiewa w nas pragnienie królestwa przez wiele żywych „kanałów”, przez ludzi, którzy pozwalają, by Dobra Nowina prowadziła ich przez dramat historii i są jak latarnie morskie w mroku tego świata, które oświetlają szlak i otwierają nowe drogi ufności i nadziei“. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich pracowników mediów, zwłaszcza katolickich. Zachęcamy do słuchania Radia Maryja, Radia Fara, oglądania telewizji Trwam, zaprenumerowania tygodników katolickich: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Źródła. Dzisiejsza taca przeznaczona na radio diecezjalne Fara.
b) Reczpol – dziś składka na świątynię.

2. W poniedziałek 18 września święto Stanisława Kostki, patrona polskich dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na Msze Święte: Średnia 17.00, Reczpol 7.30, Krzywcza 18.00, Ruszelczyce 19.00.

3. a) W czwartek 21 września święto Św. Mateusza Apostoła.
b) W czwartek zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego: sprzęt RTV i AGD – pralki, telewizory, komputer, drukarki. Papieskie Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie zbiera w ten sposób środki na zakup inkubatorów do szpitala dla Sióstr Orionistek na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. Prosimy do godz. 8.00 wynieść sprzęty do szosy.

4. W piątek 22 września kolejny dzień Nowenny za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II. Zapraszamy do kościoła w Reczpolu na Mszę Świętą z kazaniem o godz. 17.00, modlitwy z odczytaniem próśb i podziękowań oraz ucałowaniem relikwii.

5. a) W sobotę 23 września w liturgii wspominamy Św. Pio z Pietrelciny, kapłana, charyzmatyka, jednego z największych świętych XX wieku.
b) W sobotę o 16.30 w Krzywczy katecheza dla III klas Gimnazjum przed Bierzmowaniem.

6. W następną niedzielę 24 września w Reczpolu o godz. 11.00 dziękczynna Eucharystia z okazji 50-lecia ślubów zakonnych S. Jordany Wajda. Będziemy modlić się o nowe powołania zakonne z naszej parafii.

7. W sobotę 30 września Pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Jarosławiu. Hasło Pielgrzymki: Idźcie z różańcem w ręku i głoście. Zachęcamy do wyjazdu i wpisywania się w zakrystii. Koszt wyjazdu 15 zł.

8. Spotkania wspólnot:
– Krzywcza – piątek RAM
– Ruszelczyce – środa o 18.00 Rada Parafialna z Ruszelczyc, piątek młodzież.

9. Intencje Mszy Św. Reczpol – od poniedziałku do czwartku o 7.30, w piątek i sobotę 17.00

10. Krzywcza – w sobotę na godz.8.00 prosimy parafian o pomoc w przygotowaniu drzewa na opał świątyni.

11. Pod opiekę Matki Najświętszej polecajmy dziennikarzy tworzących media katolickie: Pod Twoją obronę.