Odpust Parafialny

8 września  to liturgiczne Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Dla Parafii Krzywcza – uroczystość odpustowa. Zgromadziła ona liczną rzeszę parafian ze wszystkich wiosek. Przedstawiciele z Krzywczy i Woli Krzywieckiej w procesji eucharystycznej nieśli wieńce dożynkowe. Członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej przybyli ze swoim sztandarem.

Mszy Św. o godz. 11.00 przewodniczył i słowo Boże wygłosił ks. kan. Marek Rybka – proboszcz z Babic. Kaznodzieja wskazał na wielką rolę Maryi w dziele naszego zbawienia. Tej ofiary z życia Matka Boża nauczyła się w rodzinnym domu. “Serce Joachima i Anny stworzyło dla Maryi dom. Tam spotkała się z Bogiem i Go pokochała całym niewinnym sercem. Tam spotkała się z ubóstwem, ale nie przeszkodziło Jej być dobrym. Tam spotkała się z bliskimi i nauczyła się wrażliwości na potrzeby drugiego.”

Po Eucharystii, przed Najświętszym Sakramentem ks. proboszcz Janusz Wilusz oddał parafię Niepokalanemu Sercu Maryi. Zachęcił, by każda rodzinna uczyniła to we własnych domach na wieczornej modlitwie. Zostały w tym celu wydrukowane i rozdane specjalne akty oddania rodziny.