W dniach 21-22 sierpnia 2017 (poniedziałek-wtorek) odbyła się Parafialna pielgrzymka do Częstochowy i Zakopanego. Motywem wyjazdu było 300-lecie koronacji Ikony Jasnogórskiej oraz 100-lecie objawień fatimskich.  Wzięło w niej udział 22 parafian wraz z proboszczem, ks. Januszem Wiluszem. Pielgrzymi szlak w poniedziałek prowadził przez Sanktuarium Miłosierdzia Bożego i Św. Jana Pawła II w Krakowie. Był czas na osobista modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia i zwiedzanie Centrum Św. Jana Pawła II. Popołudnie zaś pielgrzymi spędzili na przed obliczem Pani Jasnogórskiej: o 18.30 uczestniczyli we Mszy Św., a o 21.00 wzięli udział w Apelu.

Drugi dzień pielgrzymki rozpoczął się od Eucharystii o godz. 6.00 i Drogi Krzyżowej na wałach jasnogórskich. Po śniadaniu był wyjazd do Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem. Tam o godz. 14.00 Msza Św. z kazaniem ks. Proboszcza w kaplicy bocznej, adoracja Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Po obiadokolacji o 16.00 pielgrzymi udali się w drogę powrotną.

Dziękujmy Opatrzności Bożej za przeżyte na pielgrzymim szlaku chwile i uzyskane łaski przez pośrednictwo Matki Najświętszej.

Pielgrzymka Parafialna