XXII Niedziela zwykła – 3 września 2017

1. a) Dzisiaj pierwsza niedziela września. Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zmiana tajemnic różańcowych. Intencja modlitewna: Aby nasze parafie, ożywione duchem misyjnym były miejscami, gdzie przekazuje się wiarę i daje świadectwo miłości.
b) Składka dzisiejsza przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu. Zachęcamy również do modlitwy w intencji alumnów, Księży profesorów i Wychowawców rozpoczynających w tym miesiącu nowy rok studiów.

2. W poniedziałek 4 września początek nowego roku szkolnego 2017-2018. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli na Msze Świętą: Krzywcza 8.20, Reczpol 8.00, Ruszelczyce 8.00. Prosimy, by dzieci z klasy I SP przyniosły plecak, elementarz, katechizm i przybory szkolne do poświęcenia. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców do skorzystania ze spowiedzi z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego w tym tygodniu.

3. We wtorek 5 września wspomnienie liturgiczne Św. Matki Teresy z Kalkuty.

4. W tym tygodniu I czwartek miesiąca. Msza Święta, adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa za pasterzy, a także o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

5. W piątek 8 września Święto Narodzenia NMP. W naszej parafii odpust. Stąd w czwartek, w wigilię adoracja Najświętszego Sakramentu od zakończenia Mszy Św., o 20.30 Różaniec, 21.00 Apel Jasnogórski. Uroczysta suma odpustowa w Krzywczy o godz. 11.00. Kazanie odpustowe wygłosi ks. Marek Rybka, nowy proboszcz w Babicach. Bardzo serdecznie zapraszamy do licznego udziału parafian ze wszystkich wiosek i skorzystania z łask odpustu. W czasie nabożeństwa parafia zostanie oddana Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosimy dziewczęta i panie o niesienie obrazu MB Częstochowskiej, figury MB Fatimskiej, wieńców żniwnych zaś mężczyzn o podjęcie baldachimu i chorągwi. Zapraszamy strażaków ze sztandarem. W uroczystość Narodzenia NMP poświęcenie ziarna siewnego. W ten dzień Msze Święte odprawimy również: Krzywcza 18.00, Reczpol 17.00, Ruszelczyce 19.00, Średnia 16.30.

6. a) W sobotę 9 września w Lipniku k/Kańczugi Dzień skupienia Straży Honorowej Najświętszego Serca Jezusa. Prosimy zgłaszać się na wyjazd. Koszt 10 zł. Wyjazd w Reczpolu o 7.30 spod świątyni, powrót ok. 16.00
b) W sobotę w Krzywczy o godz. 18.00 Eucharystia i spotkanie dla uczniów klas VI i VII przed Bierzmowaniem.

7. Za tydzień rozpoczniemy Tydzień Wychowania Chrześcijańskiego. Również jest to Niedziela Środków Masowego Przekazu. W przyszłą niedzielę po sumie ok. 12.00 spotkanie w Krzywczy dla rodziców dzieci klasy III SP w celu omówienia przygotowań do I Komunii Świętej. Krzywcza, Ruszelczyce, Średnia – Najbliższa niedziela to II niedziela miesiąca. Zbierana taca jest przeznaczona na świątynię. Prosimy o składanie list z sierpnia na modernizację plebanii. Reczpol – prosimy składać listy na plebanie z sierpnia.

8. Zwracamy się do rodziców o dołożenie starań, by uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechizacji od początku roku szkolnego było autentyczne i systematyczne. Wzrost wiary i kształtowanie wrażliwości moralnej dokonują się przez słuchanie Słowa Bożego, udział w katechezie i regularne przystępowanie do sakramentów świętych.
a) Prosimy o dopilnowanie spowiedzi w I czwartki i Komunię Św. w I piątki miesiąca przez dzieci i młodzież

b) Okres szkoły podstawowej i gimnazjalnej, to czas przygotowania to sakramentu bierzmowania, czyli dojrzałości chrześcijańskiej. Dzieci i Młodzież prosimy również o regularne, comiesięczne przystępowanie do spowiedzi świętej, udział w Eucharystii I czwartku miesiąca oraz katechezie parafialnej.
c) Zachęcamy ludzi młodych z gimnazjum, szkoły średniej do uczestniczenia w działalności wspólnot istniejących na parafii: KSM, RAM, Ruchu Światło–Życie. Spotkania odbywają się w piątki po Mszy Św.

9. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:
Rafał Krechowiecki, s. Romana i Kazimiery Miśta, ur. w Kietrzu, zam. Wojnowice, Parafia Św. Józefa Robotnika w Wojnowicach i Barbara Pawłowska, c. Stanisława i Teresy Kurasz, ur. w Dynowie, zam. Wola Krzywiecka, Parafia Narodzenia NMP w Krzywczy. Zapowiedź II

10. Spotkania wspólnot:
Krzywcza: środa Żywy Różaniec, czwartek 17.00 ministranci i lektorzy, piątek po Mszy Św. RAM
Reczpol: wtorek Żywy Różaniec, czwartek po Mszy Św. kandydaci i ministranci, piątek po Mszy Św. KSM Ruszelczyce: piątek po Mszy Św. młodzież

11. Msze Św.: Reczpol – od jutra o 17.00, Ruszelczyce – poniedziałek o 8.00, pozostałe dni o 19.00

12. a) Matce Najświętszej polećmy dzieci i młodzież przed początkiem nowego roku szkolnego: Pod twoją obronę…
b) Miłosierdziu Bożemu polećmy zmarłych parafian z Reczpola: Czesława Mikitę i Władysława Błahutę.